Як повернути дочку.

Коли дочка вступає в підлітковий вік, у неї дуже часто виникає нерозуміння з батьками. Їм здається, що «крихітка» ще зовсім маленька і раніше повинна грати з ляльками. Але всупереч очікуванням дорослих, вона робить пірсинг, фарбує в моторошний колір волосся, пізно приходить додому і не збирається давати звіт про свої пригоди. Часто подібні ситуації стають тупиковими для обох сторін.
Вам знадобиться
  • - повага особистості дочки;
  • - прийняття її нових особливостей поведінки;
  • - довірчі бесіди на рівних
Інструкція
1
Заспокойтеся і тверезо, без емоцій проаналізуйте ситуацію. Можливо, ви просто не помітили, коли ваша «малятко» стала дівчиною. Зрозумійте, що в глибині душі, всі батьки трошки егоїсти і не хочуть приймати ту істину, що у їхньої доньки вже є право на особисте життя. І якщо ця життя сильно відрізняється від ваших уявлень про «нормального» життя дівчинки-підлітка, не потрібно їй нав'язувати свій світогляд.
2
Поставтеся поблажливо до сучасних тенденцій підліткової моди. Не забувайте, що кожне наступне покоління відрізняється якимись якостями від попереднього. Сприймайте спокійно потреби вашої взрослеющей дочки, вона прагне реалізовувати свою сексуальність, і це цілком нормально.
3
Щоб налагодити відносини з дочкою, не слід читати їй постійні нотації й повністю контролювати її життя. Якщо ви повернете довірчу атмосферу у ваші взаємини, дочка
4
Враховуйте і той факт, що раніше перший сексуальний досвід дівчата отримували в 19-20 років, тепер же - в 14-15. З цим потрібно змиритися і по можливості не лаяти, а попереджати дочка про можливі наслідки. Те ж саме стосується і експериментів з алкоголем і нікотином. Не сприймайте все надто трагічно, поступово цей період обов'язково пройде, і ваша дочка знову стане «нормальним» людиною.
5
Постарайтеся поговорити з дочкою, викликати її на відверту розмову. При цьому не потрібно займати авторитарну позицію, навпаки, будьте з нею на рівних. Запитаєте, що хвилює вашої дитини, як у неї складаються стосунки з хлопчиками, з подругами, як справи в школі і т.п. Ваші питання повинні бути не допитом із пристрастю, а участю, проявом любові, турботи і уваги, адже незважаючи ні на які її гріхи, пам'ятайте, що це - ваша дочка .
6
Прагнете, щоб подібні бесіди з дитиною не носили випадковий поодинокий характер, а були б частими, мало не щоденними і приносили тільки позитивні емоції обом сторонам. Почніть поважати свою дитину, яким би він не був, любите його не тільки за п'ятірки і зразкову поведінку, проявляйте щирі турботу і увагу до дочки, і вона обов'язково відплатить вам тим же.
Зверніть увагу
Чи не ставте дочка перед вибором: батьки або друзі, це може спровокувати негативні наслідки, аж до суїциду.
Корисна порада
Читайте спеціальну літературу, адресовану батькам про виховання підлітків.