Як підняти поштовий сервер.

Начинающему користувачеві ПК і мережі інтернет може здатися, що електронна пошта - це досить нескладна система, що складається з пари модулів, які приймають і відправляють повідомлення, однак ця думка помилкова. Сучасна електронна пошта - складна система, для створення, настройки та стабільної роботи якої знадобиться не одна година старанної роботи і задоволеною велика кількість теоретичних знань.
Вам знадобиться
  • - Postfix;
  • - Saslauthd;
  • - Cyrus.
Інструкція
1
Для початку встановіть операційну систему Debian, засновану на Linux. Встановіть також необхідні програмні пакети (postfix, cyrus, sasl). Під час найпершої настройки пакета postfix визначте конфігурацію для Internet Site. Після цього вкажіть ім'я вашого майбутнього поштового сервера або залиште все за умовчанням. Налаштуйте сервіс авторизації saslauthd з метою використання БД sasldb2, відредагувавши файл в директорії/etc/default/saslauthd. Після настройки запустите сервіс авторизації, використовуючи консоль:/etc/init.d/saslauthd start.
2
Так як для авторизації користувачів поштового сервера призначений пакет saslauthd, з'являється необхідність перемістити його «сокет» в основну директорію сервера /var/spool/postfix/. Найбільш легкий спосіб зробити це полягає у впровадженні в необхідну папку директорії з уже готовим сокетом пакета saslauthd. Після цього перезапустіть postfix-сервер перевірте файли на предмет помилок. Використовуйте утиліту telnet для підключення до поштового сервера. Потім введіть в консоль наступну команду для того, щоб змусити пакети saslauthd і postfix працювати спільно: adduser postfix sasl.
3
Встановіть пакет Cyrus, основна мета якого - отримання пошти від пакета postfix з наступною її сортуванням. Відредагуйте файл в директорії/etc/imapd.conf. Також упевніться, що Cyrus з postfix працюватиме спільно, для чого зробіть їх доступними одна одній. Дайте можливість cyrus отримувати інформацію у postfix і відредагуйте файл/etc/postfix/main.cf/:mailbox_transport = lmtp: unix:/var/run/cyrus/socket/lmtp. Також за допомогою консолі не забудьте додати користувача в БД: saslpasswd2 -c cyrus.Введіте пароль після відповідного запиту і перезапустите пакети поштового сервера .
Щоб встановити поштовий сервер в Windows Server, не потрібно володіти навичками системного адміністратора. Хоча трохи уважності, звичайно, не завадить. Після установки обов'язково його перевірте.
Інструкція
1
Перед тим як додати поштовий сервер, встановіть для нього відповідну роль. Для цього відкрийте вікно «Manage Your Server» і натисніть «Add or remove a role». Дійдіть до вікна «Configure your server wizard».
2
Виберіть зі списку в розділі «Server Role» пункт «Mail Server POP3, SMTP» і натисніть «Next».
3
Введіть коректне ім'я поштового домену, який ви вирішили створити (наприклад, email.com) і натисніть кнопку «Next». Відкрийте і підготуйте заздалегідь папку з установочними файлами (i386 для Windows XP, sources для Windows Vista, winsxs для Windows 7), так як Windows Installer попросить вас про настановних файлах. Натисніть на «Finish».
4
Приступите до створення облікового запису. Відкрийте головне вікно «Manage Your Server». Знайдіть створену і додану вами роль Mail Server. Натисніть на располагающуюся поруч кнопку «Manage this mail server». У розпочатому каталозі «POP3 Service» знайдіть ваш домен (email.com) і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Виберіть зі списку спочатку «New», потім - «Mailbox».
5
Придумайте ім'я для свого поштового ящика (наприклад, test) і дозвольте його пароль. Натисніть на кнопку «OK», після чого і буде створена обліковий запис.
6
Перевірте роботу свого облікового запису, для чого запустіть і налаштуйте її в Outlook Express. Введіть в рядок «Ім'я» логін свого поштового ящика (test) і натисніть на «Next». Далі ввести адресу, який недавно створили (test @ email.com). Так як поштовий клієнт ви налаштовуєте на тому ж комп'ютері, що і поштовий сервер, то введіть ім'я машини в якості POP3 і SMTP сервер ів.
7
Введіть у поле «Account name» повну адресу поштової скриньки (test @ email.com), а потім - пароль. Натисніть на «Next». Надішліть листа на іншу адресу електронної пошти, щоб закінчити перевірку своєї поштової сервер а.