Як зробити картинку з 256-кольоровий кодуванням. картинки для кольорового фону.

256-кольорове зображення - термін, що характеризує спосіб зберігання інформації в індексованих кольорах. Інформація про кожному пікселі зображення кодується в таких картинках 8-бітовим байтом, що в підсумку становить 256 кольорів. Завдяки малому обсягом інформації ці зображення широко застосовуються для розміщення в мережі та обміну даними, що не вимагають великого дозволу і якості.
Вам знадобиться
  • - Початкове зображення;
  • - персональний комп'ютер з встановленим на ньому програмним продуктом Adobe Photoshop будь-якої версії.
Інструкція
1
Відкрийте картинку в програмі Photoshop. Ознайомтеся з вихідними параметрами колірної кодування зображення. Для цього в меню списку Image клікніть Mode. У русифікованої версії програми цей шлях виглядає так: «Зображення/Режим». Переконайтеся в тому, що ваша картинка не збережена в 256-кольоровий палітрі. Вона позначена в даному списку як Indexed Color, в російській - «Індексований колір». Параметри зображення в цьому списку відзначені галочкою. Також параметри картинки відображені на верхній рамці відкритого вікна.
2
Для перекодування зображення в 256 квітів просто виберіть з того ж списку потрібну для цього опцію Indexed Color. У запропонованому нижче вікні виставте наступні параметри: Palette: Local (Selective), в російській версії Локально-вибірковий, Colors - 256. Примусовий режим Forced можна не вибирати, залишивши None. Якщо картинка призначена для розміщення в інтернеті, виставте опцію Web.
3
Зверніть увагу на те, що в даному меню вам пропонується зберегти прозорість фону. Якщо спочатку ваша картинка мала такий фон, поставте галочку навпроти Transparency. Згладжування зображення Dither теж справляєте на ваш розсуд. Коли всі параметри перекодування вибрані, натисніть кнопку Save (Зберегти). Інформація на рамці вікна зміниться на «Назва файлу @ масштаб. Index ».
4
Тепер файл слід зберегти. У меню File виберіть Save As. Із запропонованого списку форматів виберіть той, який вам найбільше підходить. Для 256-кольоровий картинки пропонуються формати BMP, PNG і GIF. Картинки з прозорим фоном підтримують формати PNG і GIF. Формат BMP працює досить коректно з кольором, але його відрізняє досить великий «вага» зображення в байтах.
5
Для перетворення картинки в 256-кольорову кодування можна використовувати вбудовану опцію оптимізації зображення для Web наступним чином. Відкрийте картинку . Виберіть у меню File вкладку Save for Web. В окремому вікні, в якому будуть відображатися результати зміни зображення, виставте наступні параметри: формат GIF або PNG-8, кількість квітів -256, колірної алгоритм Selective або Custom.
6
Для картинки з прозорим фоном поставте галочку Transparency. При кожному новому обраному параметрі результат буде відображатися тут же зліва від списку. Коли всі параметри будуть виставлені і результат вас влаштує, натисніть кнопку Save. Збережіть зображення під іншим ім'ям, щоб у вас залишився незмінений оригінал.
Корисна порада
Для перекодування зображень в 256-кольорову палітру також використовують стандартний для MS графічний редактор Paint. Алгоритм перетворення аналогічний вище описаного.