Як заповнити ознайомчу практику. Як заповнювати щоденник з практики юриста.

Щороку після літньої сесії студенти-першокурсники практично всіх вузів країни відправляються на різні підприємства для проходження ознайомчої практики за фахом. І, звичайно ж, після стажування студенту належить зробити складну процедуру - заповнення щоденника виробничої практики та написання звіту.
Інструкція
1
Як правило, щоденник про проходження ознайомчої практики має строго встановлену форму і розлініяний на графи: дата, місце проходження практики, вказівка на той обсяг роботи, який студент виконав за день, розпис керівника практики і печатка організації.
2
Перший же день повинен початися з ознайомчої екскурсії по підприємству, на яке вас направили. У відділі кадрів вас закріплять за керівником практики, який розповість про структурні підрозділи організації та їх функціонуванні. Результати такої екскурсії повинні бути коротко відображені в щоденнику, а більш повно і детально розкриті у звіті, який також здається на кафедру. Вас також повинні ознайомити з трудовим розпорядком, локальними актами та статутом організації - ви на нетривалий термін стаєте таким же працівником, як і інші, і повинні дотримуватися внутрішній трудовий розпорядок. Всі акти та документи, які ви вивчили, повинні бути вказані у щоденнику і по можливості долучені до звіту.
3
Щоденник ви повинні заповнювати кожен день протягом всієї практики, кожен день відзначаючи ту чи іншу дію, яке вам доручив здійснити керівник.
4
Після заповнення щоденника слід приступити до написання звіту, який пишеться на підставі виконаної роботи. Звіт повинен складатися з вступу, в якому потрібно вказати коротку історію розвитку компанії, цілі і завдання, які вона переслідує в своїй діяльності; основної частини, в якій студент описує всі доручення, завдання, які він повинен був виконати під час стажування; заключної частини, яка є своєрідним аналізом всієї виконаної роботи, що відображає плюси і мінуси функціонування компанії, перспективи її подальшого розвитку, а також пропозиції щодо вдосконалення виробничого процесу.
5
Звіт може доповнюватися різними схемами і таблицями, які краще оформити у вигляді додатку.
Характеристика з місця роботи, що містить оцінку трудової діяльності, може знадобитися для надання в ГИБДД або у військкомат, вона потрібна для оформлення закордонних віз або для якихось службових цілей. Цей документ складається при проведенні атестацій і служить підставою для підвищення людини по службових сходах. Для надання в сторонні організації характеристика з місця роботи заповнюється співробітником відділу кадрів, для службової необхідності - безпосереднім керівником.
Інструкція
1
Заповнити характеристику для службового користування можна на звичайному аркуші стандартної паперу формату А4, а ось для тієї характеристики, яку необхідно надати за зовнішнім запитом, потрібно використовувати фірмовий бланк організації.
2
Текст слід озаглавити «Характеристика» і в перших рядках вказати прізвище, ім'я та по батькові людини, але якого вона складена. Вкажіть дату його народження, закінчене їм навчальний заклад, дату його закінчення і посаду, яку він займає на даному підприємстві.
3
У характеристиці необхідно відобразити термін, з якого співробітник трудиться в організації, вказати основні етапи його трудової діяльності, участь у тренінгах та курсах підвищення кваліфікації.
4
Відобразіть в характеристиці основні трудові обов'язки співробітника і його професійні якості, які характеризують його як працівника: досвід роботи, грамотність, сумлінність, вміння працювати з літературою і першоджерелами, оволодівати новими знаннями, працьовитість і посидючість.
5
Крім тих якостей, які допомагають співробітникові виконувати добре свої обов'язки, вкажіть і ті, які притаманні йому як члену колективу: доброзичливість, готовність допомогти, неконфліктність.
6
На закінчення дайте загальну оцінку діяльності працівника, при необхідності, відобразіть можливості його подальшого кар'єрного зростання. В останньому абзаці напишіть, для чого і в яку організацію надається дана характеристика.
7
Характеристика підписується зазвичай генеральним директором або його заступником, начальником відділу кадрів і безпосереднім начальником даного співробітника. Після того, як вони проставлять свої підписи, під ними необхідно проставити дати підписання. Характеристика для зовнішніх організацій може бути завірена печаткою.