Як навчитися програмувати на Delphi.

Delphi є одним з найвідоміших і популярних мов програмування. Він дуже наочний і зрозумілий, зручний для швидкого написання необхідних програм. Навчитися азам програмування на ньому можна в дуже короткі терміни.
Інструкція
1
Об'єктно-орієнтована мова програмування Delphi заснований на мові Object Pascal. Компанія Borland значно допрацювала його, створила зручну середу програмування Borland Delphi. Саме ця середу і забезпечила Дельфі настільки велику популярність. Почати програмувати з її допомогою може навіть новачок, по ходу створення програми освоюючи основи мови.
2
Для роботи вам знадобиться середу програмування Borland Delphi 7, ви можете знайти її в мережі. Скачайте програму, встановіть. Після запуску ви побачите форму Form1 - це заготовка інтерфейсу майбутнього програми. У верхній частині вікна програми знаходиться палітра компонентів, ви можете просто перетягувати їх на форму мишкою. Так ви можете створювати кнопки, поля для введення тексту і багато іншого.
3
Розміри форми, як і кнопок, можна змінювати. Задайте формі потрібні вам розміри, просто перетягнувши її краї мишкою. Дайте кнопкам назви. Для цього виділіть її та в лівій частині вікна, в рядку Caption, впишіть потрібний текст. Точно так само ви можете міняти назви будь-яких елементів.
4
Натиснувши зелену стрілку, ви запустите створену програму і зможете подивитися, як вона буде виглядати. Але кнопки ще не працюватимуть. Щоб вони виконували свої функції, слід написати для них обробники подій, тобто вказати, що повинно відбуватися при натисканні кнопки.
5
Закрийте запущену програму, потім двічі клікніть мишкою на формі будь-яку кнопку. Відкриється вікно редактора коду, в нього і треба вписати потрібний рядок. Яку саме, залежить від того, що повинно відбуватися при натисканні кнопки. Саме на цьому етапі вам доведеться взяти в руки підручник з Delphi і почати вивчати власне програмування, тобто написання коду.
6
Найзручніше освоювати Delphi на конкретних прикладах. Тут ви можете скачати ілюстрований підручник для початківців: http://gluk.webhost.ru/programs/delphi7.chm. На цій сторінці ви можете подивитися відеоролик, що розповідає про створення на Дельфі простого текстового редактора: http://wda.3dn.ru/blog/videourok_po_borland_delphi_7_delaem_tekstovyj_redaktor_v_borland_delphi7/2011-03-17-2.
7
Важливо не тільки навчитися користуватися Borland Delphi і вміти писати потрібний код. Необхідно з самого початку звикнути до правильного стилю програмування, це дуже важливо. Спочатку визначте, яка саме програма вам потрібна, що вона повинна робити, який у неї повинен бути інтерфейс. Потім створіть алгоритм її роботи, тобто по пунктах розпишіть, що і як має відбуватися. Грамотно складений алгоритм заощадить вам масу часу і дозволить створити хорошу програму.
8
Готовий алгоритм необхідно перевести на мову коду. Обов'язково вставляйте в код коментарі, інакше через час ви насилу зможете розібратися в коді програми. Тому не шкодуйте часу на коментарі, при компіляції програми вони все одно видаляються і будуть присутні тільки в исходниках.
9
Завжди вставляйте в код обробники помилок - програма повинна знати, що їй робити в разі якогось збою. Якщо обробника помилок немає, відбувається аварійне завершення програми з появою відповідного віконця.
10
Обов'язково тестируйте програму на різні нештатні ситуації. Робіть все те, що з нею може зробити користувач. Знаходьте помилки і усувайте їх. Лише після того, як програма буде ретельно протестована, ви можете передати її користувачам.