Як фотографувати вночі без спалаху. Як фотографувати при слабкому освітленні без спалаху.

Нічний режим - жанр досить специфічний. По-перше, вночі темно, а для хорошої фотографії потрібно, щоб на світлочутливий матеріал потрапило достатньо світла. По-друге, штучне освітлення, яке використовується вночі , дуже яскраве. Якщо виставити вагу настройки правильно, то можна отримати дуже цікавий кадр, де освітлені кольоровими плямами світла об'єкти будуть підкреслені виразними тінями. Неправильні настройки приведуть до того, що на фото не буде нічого, окрім надто яскравих джерел світла, «розтеклися» по всьому кадру.
Вам знадобиться
  • - штатив,
  • - спусковий тросик,
  • - таймер,
  • - пульт,
  • - бленда.
Інструкція
1
Зафіксувати фотоапарат вкрай важливо, тому, щоб отримати хороший кадр вночі , обов'язково буде потрібно штатив. Обов'язково беріть його з собою, коли цілеспрямовано відправляєтеся фотографувати. Якщо ж прекрасний кадр з'явився у вас в голові, а штатива з собою не виявилося, використовуйте все, що є під рукою. Поставити фотоапарат можна на перила, бордюри, всілякі стійки і паркани. Якщо поверхня нерівна, щоб регулювати кут нахилу камери, використовуйте блокнот, телефон і т.п ..
2
Навіть якщо на камері є «нічний» режим зйомки, відключіть його, використовуйте ручні настройки. Світлочутливість найкраще виставити якомога нижче. Справа в тому, що при довгих витримках і високої чутливості ISO кадр виходить гучним. В ідеалі варто фотографувати при 100 ISO, налаштовуючи витримку під особливості висвітлення. При цьому орієнтуйтеся на середньо освітлені об'єкти. Жертвувати чутливістю варто лише в тому випадку, якщо ви просто не можете дозволити собі довгу витримку, наприклад, коли сфотографований об'єкт переміщається.
3
Оптимальним значенням для витримки вважається час від 2 до 10 секунд. Якщо використовуєте довші проміжки, то вам знадобляться спусковий тросик, таймер або пульт для фотоапарата. При наявності джерел штучного світла на довгих витримках надягайте на об'єктив бленду, вона допоможе захистити кадр від впливу світла, який знаходиться за межами кадру.
4
Обов'язково робіть кілька знімків. Навіть якщо ви маєте величезний досвід в нічний фотозйомці, все одно саме цього разу можна помилитися. Кілька фотографій з різними режимами дозволять підстрахуватися і гарантовано отримати хороший результат і навіть, можливо, відкрити для себе і щось нове.
5
Постарайтеся обійтися без зума. Оптичний зум зменшує кількість світла, що потрапляє в кадр, а в умовах нічної фотозйомки це є одним з найважливіших моментів. Цифровий зум не варто використовувати взагалі.
6
Однією з основних помилок недосвідчених любителів нічної фотозйомки є відкрита діафрагма. Світла на неї, звичайно, потрапить більше, але це буде переважно світло від найсильніших джерел. Темні і слабо освітлені об'єкти залишаться опрацьованим, а яскраві будуть занадто розмиті. В цілому фотографія залишить враження нерезкой і вогкуватої.
Корисна порада
Незважаючи на те, що спалах, здавалося б, створена якраз для того, щоб користуватися нею в умовах низької освітленості, застосування її при нічній фотозйомці, за рідкісним винятком, небажано. При невмілому використанні передній план, який вона в змозі висвітлити, може, виходить плоским, а задній залишається повністю опрацьованим. Якщо правила використання спалаху вночі, за допомогою яких можна отримати відмінні кадри, але це тема для окремої розмови.
Нічні фотографії несуть в собі особливу чарівність. Навіть самий непоказний сюжет при світлі ліхтарів починає грати фарбами, перетворюється на казкову ілюстрацію. Але для того, щоб фотографія вийшла якісною, при зйомці необхідно дотримуватися кількох правил.
Вам знадобиться
  • - Камера з ручними настройками
  • - Штатив
  • - Тросик
  • - Пульт для фотоапарата
Інструкція
1
Давайте розглянемо, як зробити два види нічного фото, а саме нічний міський пейзаж і нічний портрет на вулиці. Для обох випадків вам знадобиться фотоапарат з можливістю ручних налаштувань і штатив. В ідеалі ви можете використовувати ще й тросик або пульт дистанційного керування камерою, але якщо їх у вас немає, то можна скористатися вбудованим таймером з таймером.
2
Для зйомки міського пейзажу краще вибирати так зване «режимний час». Під ці словом мають на увазі час відразу після заходу сонця, коли на місцевість спускаються сутінки, ліхтарі вже запалилися, але темрява ще не поглинула місто. Виберіть сюжет для зйомки, стежте при цьому за тим, щоб в кадр не потрапляли ліхтарі, що знаходяться дуже близько. Встановіть камеру на штатив, вимкніть спалах, виберіть мінімальне значення ISO. Баланс білого можна довірити автомату, затисніть діафрагму камери до мінімуму. Тут варто зауважити, що чим більше затиснута діафрагма, тим більше буде її значення. Тобто для нічної зйомки потрібно вибирати параметр діафрагми 8-22 проти звичайних 4-5 вдень. Це дозволить домогтися максимальної різкості на знімку.
3
Витримка при таких умовах зйомки у вас буде досить великий, тому щоб уникнути змазування потрібно спробувати не допустити навіть найменшого струсу камери. Струсити камеру ви можете, просто натиснувши пальцем на кнопку, тут-то і знадобляться дистанційний спуск затвора або таймер автоспуску. Сфокусуйте камеру і спустіть затвор камери. Почекайте, поки він спрацює, в силу великої витримки для цього може знадобитися від 10 до 15 секунд. Обов'язково зробіть декілька знімків, змінюючи експозицію в плюс і в мінус. З часом до вас прийде досвід, і ви зможете відразу вибирати потрібне значення експозиції.
4
Якщо ж ви хочете зняти людини на тлі нічного міста, включите спалах, але зменшіть в настройках її потужність удвічі, а то й утричі. Відійдіть від моделі метра на 2-3, встановіть камеру на штатив, виберіть пріоритет витримки. Витримку в залежності від умов зйомки варто взяти в межах 1/30 - 1/10 сек. Зробіть кілька кадрів, порівнюючи результати. Якщо модель виявляється пересвеченние, потужність спалаху варто приглушити ще більше і навпаки. Якщо ви зробили все правильно, то у вас має вийти правильно проекспоніровать портрет, а задній план красиво прорісям без чорних провалів.