Як порахувати повні року. повних років порахувати.

Розрахунок повних років застосовується при нарахуванні пенсії, страховки, оформленні кредиту. Повним роком за нинішнім законодавством називаються 12 місяців року . Порахувати період можна вручну, а можна скористатися технічними засобами.
Інструкція
1
Щоб розрахувати загальний стаж працівника від дати його звільнення з підприємства, відніміть дату прийому. В результаті вийде цифра, що виражає кількість повних років, місяців і днів, які працівник відпрацював на даному робочому місці. Якщо працівник працював на декількох підприємствах, то результати обчислень слід скласти і округлити 12 місяців до повного року , 30 днів - до повного місяця. Саме за такою методикою розраховується стаж для пенсійного забезпечення.
2
Розрахувати повний рік можна і на комп'ютері в програмі Excel. Для цього в програмі є функція РАЗНДАТ () або DATEDIF (), якщо ви користуєтеся англійською версією. Загального доступу не «Майстром функцій» і є недокументованою можливістю програми.
3
Повну складову команди являє собою такий запис: РАЗНДАТ (початкова дата; кінцева дата; спосіб вимірювання), де останній аргумент визначає, як і в яких одиницях буде вироблено вимір між кінцевою і початковою датами. Тут: "y" - означає різницю в повних року х, "m" - різницю в повних місяці, х "d" - в повних днях, "yd" - різниця в днях з початку року без урахування років, "md" - різниця в днях без урахування місяців і років, "ym" - різниця в повних місяцях без урахування років.
4
Тому, щоб підрахувати повні року в Excel в комірці запишіть формулу: = РАЗНДАТ (A1; A2; "y") & "м" & РАЗНДАТ (A1; A2; "ym ") &" міс. "& РАЗНДАТ (A1; A2;" md ") &" дн. "або = DATEDIF (A1, A2," y ") &" y. "& DATEDIF (A1A2," ym ") & "m." & DATEDIF (A1, A2, "md") & "d." - Для англійської версіі.Здесь А1 означає комірку, де проставлена дата надходження на роботу, А2 - відповідно, осередок в яку занесена дата звільнення.
5
Слід пам'ятати, що розрахунок загального стажу здійснюється тільки за наявності документа його підтверджуючого. Таким документом є трудова книжка або трудові договори, які укладалися з роботодавцями (Постанова Уряду №555 від 24.07.02).
Зверніть увагу
До загального стажу включається період догляду за дитиною до 1,5 років, термін служби в армії, термін непрацездатності за лікарняним листком, строк перебування на обліку на біржі праці, термін відбування покарання ін.
Порахувати кількість місяців, яке вміщається між двома довільними датами, можна за допомогою табличного редактора Microsoft Excel. Для цього в ньому є необхідний набір функцій перетворення дат в числові значення.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Excel
Інструкція
1
Введіть у першу клітинку (A1) дату початку періоду, тривалість якого в місцях треба розрахувати, і натисніть клавішу Enter. Дату треба вказувати в форматі, який буде зрозумілий табличному редактору. Якщо в його налаштуваннях не змінювалися установки за замовчуванням, то, наприклад, дата 11 липня 2011, записана у вигляді 11.07.2011, буде зрозуміла редактором правильно.
2
Введіть у наступний осередок (A2) дату закінчення розраховується періоду і натисніть Enter.
3
Введіть у наступній комірці (A3) знак рівності, а після нього таку формулу: (РІК (A2) -рік (A1)) * 12 + МІСЯЦЬ (A2) -місяць (A1) Знак рівності сприймається табличним редактором як вказівку вважати все, що після нього слід формулою, а не текстом. Після того, як ви натиснете клавішу Enter, різниця в місцях між кінцевою і початковою датами буде розрахована і відображена в осередку з формулою.
4
Якщо щось полічити не правильно або в осередку з формулою з'явився напис # значить !, то переконаєтеся, що дати вказані в правильних форматах. Потім виділіть обидві комірки з датами, клацніть правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню рядок «Формат ячеек».
5
Клацніть рядок «Дата» у списку ліворуч («Числові формати») і виберіть формат, відповідний використаному вами при введенні дат. Зафіксуйте зміна формату цих двох осередків натисканням кнопки «OK».
6
Відкрийте ще раз діалог зміни формату осередків, але тепер для комірки містить формулу - клацніть її правою кнопкою і виберіть пункт «Формат ячеек».
7
Клацніть рядок «Загальний» у списку «Числові формати» і зафіксуйте зміна натисканням кнопки «OK». Після того, як формати будуть приведені у відповідність з типами даних в осередках, різниця дат в місцях повинна відображатися правильно.
8
В описаному методі обчислення різниці в місцях проводиться з округленням в більшу сторону - будь неповний місяць незалежно від дати вважається повним. Тобто не враховуються порядкові номери днів у місяці початковій і кінцевій дат. Можна доповнити формулу і порахувати кількість місяців з округленням до найближчого цілого кількості місяців (як у більшу, так і в меншу сторону). Для цього впишіть в четверту комірку знак рівності, а після нього таку формулу:ЕСЛИ(ДЕНЬ(A2)>=ДЕНЬ(A1);0;-1)+(ГОД(A2)-ГОД(A1))*12+МЕСЯЦ(A2)-МЕСЯЦ(A1)