Як змінити кодову сторінку.

При завантаженні сторінки сайту браузер приймає безліч інформації, у тому числі і дані про кодової сторінці, визначальною параметри відображення мови. Зазвичай кодова сторінка задається при створенні сайту, але іноді виникає необхідність змінити її на вже працюючому ресурсі.
Інструкція
1
Кодові сторінки необхідні для підтримки різних мов, при цьому кожна сторінка має свій номер. Наприклад, кирилиці відповідають кодування Windows 1251, KOI8-R, KOI8-RU, ISO8859-5, DOS 866. З них найбільше поширення в інтернеті отримала перша. Свої кодування мають і інші мови.
2
Враховуючи, що мов багато, колишніх кодувань в якийсь момент стало не вистачати, вони виявилися не дуже зручними. Тому в 1991 році некомерційною організацією «Консорціум Юнікоду» був запропонований новий варіант кодування, що дозволяє представити алфавіти практично всіх існуючих мов. Код отримав назву «Юникод» (Unicode).
3
Юникод має кілька варіантів представлення, найвідомішим став UTF-8. В інтернеті саме він став поступово приходити на зміну колишнім кодувань. Гідність Юникода в тому, що ви, зайшовши на сторінку , ніколи не побачите замість букв набір незрозумілих символів. Символи в кодуванні UTF-8 коректно відображаються на комп'ютерах з будь-якою мовою. Іноді термін «Юникод» використовують як синонім кодування UTF-16, використовуваної в інтерфейсах Windows.
4
Так як на ресурси рунета заходять і користувачі інших країн, заміна старих кодувань на нову стала досить актуальною. Адже неправильне відображення тексту змушує користувача покинути ресурс, що негативно позначається на його популярності.Для зміни кодування сторінки відкрийте її в програмі Dreamweaver. Виберіть меню «Змінити» - «Властивості сторінки». У вікні, виберіть пункт «Назва/кодування», встановіть кодування «Юнікод (UTF-8)» та натисніть ОК. В поле «Додати підпис Unicode (BOM)» галочка не ставиться. Змініть так всі сторінки сайту.
5
Якщо ваш сайт розміщений на веб-сервері Apache (ці дані є в довідкових матеріалах хостингу), слід в програмі Notepad ++ створити текстовий файл .htaccess (на початку ставиться крапка). Робиться це так: відкрийте Notepad ++, виберіть «Файл» - «Новий». Впишіть в нього наступний рядок: AddDefaultCharset utf-8 . Якщо даний файл вже є, просто додайте в нього зазначену рядок.
6
Тепер натисніть «Кодування» - «Перетворити на UNIX-формат». Закрийте програму, з'явиться запит на збереження. Підтвердіть збереження, виберіть місце для нього. Вкажіть назву файлу .htaccess, тип файлу залиште All types (*. *) І натисніть «Зберегти». Тепер завантажте цей файл в кореневу директорію сайту - туди ж, де знаходиться файл головної сторінки.
7
В тому випадку, якщо сайт використовує бази даних, слід додати в PHP-код підключення до БД перед закриває тегом?> Цей рядок:mysql_query ("SET NAMES ' utf8 '");
8
Переклад сайту на кодування UTF-8 може принести різні проблеми, тому працюйте з копією сайту. Замінюйте основні сторінки зміненими тільки після того, як переконаєтеся в тому, що все працює. При необхідності пошукайте в мережі довідкові матеріали, що описують саме вашу ситуацію.