Як позбутися залежності до батьків.

Перехід з дитячого у підлітковий вік супроводжується деяким віддаленням від батьків. Це природний процес, званий сепарацией. Дитина починає оформлятися як особистість, набуває індивідуальність і відчуття власного «Я». Часто це супроводжується конфліктами і психологічними проблемами в сім'ї.
Інструкція
1
Батьки повинні бути готові до набуття підлітком не «strong> залежності , повинні всіляко підтримувати і допомагати своїй дитині. Не завжди дорослі люди готові прийняти і зрозуміти ці зміни. Підліток починає задаватися питаннями: «Навіщо я?», «Хто я?». Він розуміє, що вихід у світ дорослих повинен здійснюватися більш визначеною особистістю, ніж «дитина своїх батьків».
2
Підліток повинен почати приміряти на себе різні нові ролі, інші моделі поведінки. Це потрібно робити в соціумі, виходячи з сім'ї. Але дитина повинна бути твердо впевнений, що батьки забезпечують йому надійний тил і захист. Тобто, примірявши якусь роль і зазнавши невдачі, підліток може повернутися і відновитися, щоб знайти для себе щось нове.
3
Виходить, що міцна здорова сім'я дає дитині більше шансів для не «strong> залежності . Якщо ж підліток виконує всередині родини ролі йому невластиві, позбутися залежності від батьків буде складніше. Дитина-нянька, дитина-примиритель, дитина-вихователь не може так просто покинути сім'ю, вона в цьому випадку почне валитися.
4
Батьки можуть несвідомо почати шантажувати підлітка загостренням своїх хвороб, фразами «ти нікому там не потрібен», «тебе ніхто так не полюбить, як ми», «ти не зможеш вижити у жорстокому світі». Ці слова заважають вже дорослій людині позбутися від емоційної залежності від батьків, він не зможе побудувати повноцінну сім'ю зі своїм обранцем.
5
Якщо ж відділення відбувається успішно, а це величезна заслуга мами і тата, емоційна сепарація призводить до спілкування на рівних. Підліток бере участь в розмовах і справах сім'ї, як повноцінна особистість, він більш відкритий і відвертий, твердо знає, що в будь-який момент може попросити про допомогу.
6
Помітивши в себе ознаки страху перед зовнішнім світом, сильної залежності від думки батьків, не мовчіть, обговоріть цю проблему з родиною. Поясніть вашим близьким і коханим людям, що дуже вдячні за турботу, але вам потрібно починати жити самостійно. Ні в якому разі не пред'являйте претензій і не звинувачуйте батьків. Обміркуйте свої слова, щоб виключити саму можливість заподіяння образи.
7
Обов'язково скажіть про свою любов до мами і тата, про свою надію на їх допомогу і підтримку, про своє бажання приймати їх поради. Адже відділення вже виріс дитини від батьків зовсім не означає, що їх відносини припиняються і не виключає можливості взаємодопомоги.