Як перевірити ізоляцію проводів.

Час від часу ізоляцію кабелів і проводів потрібно перевіряти, тому що якість захисної оболонки з роками погіршується через періодичного нагріву, впливу атмосферних явищ, неправильної розводки і пайки та ін. Якщо не виявити проблему вчасно, можна несподівано опинитися перед фактом виходу з ладу всієї системи.
Вам знадобиться
  • - мегаомметр;
  • - електрик з групою безпеки III або IV.
Інструкція
1
Для того щоб перевірити ізоляцію проводів, знайдіть досвідчених фахівців-електриків з групою з електробезпеки не нижче III або IV. При проведенні всіх робіт керуйтеся Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) і Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС).
2
Підберіть відповідний прилад. Для вимірювання опору ізоляції кабелю перетином менше 16 кв. мм візьміть мегаомметр на 1000 В, для більш товстого або броньованого кабелю - на 2500 В. Ізоляцію будь-якого проводу можна виміряти мегаомметром на 1000 В.
3
Щоб перевірити ізоляцію електропроводки з опором ізоляції менше 1 МОм, випробуйте їх змінним струмом напругою 1 кВ промислової частоти. Для того щоб результати вимірювань носили офіційний характер, прилади повинні пройти щорічну повірку в органах Держстандарту РФ.
4
Зверніть увагу, вимірювання повинні проводиться при температурі ізоляції вище +5? С і при низького ступеня зволоженості. Щоб дізнатися ступінь зволоженості, розрахуйте коефіцієнт абсорбції, розділивши виміряний опір ізоляції через хвилину після прикладання напруги приладу на опір ізоляції через 15 секунд. Цей коефіцієнт не повинен відрізнятися від заводських даних більше, ніж на 20%.
5
Підключайте мегаомметр до дроту за допомогою гнучких проводів з обмежувальними кільцями перед щупами контакту і рукоятками на кінцях для ізоляції. Чим менше будуть з'єднувальні дроти, тим точніше будуть вимірювання, опір їх ізоляції не повинно бути менше 10 МОм.
6
Перед початком вимірювань перевірте випробовуваний об'єкт, на ньому має бути відсутніми напругу. Якщо є необхідність, проведіть заземлення (після підключення приладу).
7
У місці приєднання приладу очистіть ізоляцію від бруду і пилу. Підключіть провід до гнізд мегаомметра. Виберіть вихідна напруга, яке буде відповідати випробують, проводу або кабелю.
8
Якщо ви вимірюєте опір ізоляції за допомогою приладу генераторного типу, обертайте рукоятку генератора зі швидкістю 120-140 оборотів в хвилину. Для початку роботи цифрового вимірювача досить натиснути кнопку.
9
Зніміть показання приладу і запишіть. Якщо вимірів декілька, після кожного знімайте ємнісний заряд, заземлені ті частини об'єкта, на які подавалося напруга.