Як замінити газове обладнання.

Застаріле газове обладнання підлягає заміні, якщо воно вийшло з ладу або не відповідає новим нормам безпеки. Найчастіше з'являється необхідність замінити газову плиту, колонку або лічильник.
Вам знадобиться
  • - нове обладнання;
  • - послуги газорозподільної організації;
  • - дозвіл контролюючих органів.
Інструкція
1
З'ясуйте, не покладається Чи вам заміна обладнання безкоштовно. Можливо, у вашому регіоні є програма модернізації газового обладнання для багатодітних, малозабезпечених сімей, учасників ВВВ та інвалідів. Уточніть це питання у фахівців-газовиків, а ще краще - ознайомтеся з відповідним положенням про пільгування у вашому міськгазі.
2
Якщо ви все ж вирішили замінити газове обладнання самостійно, підберіть в магазині і купіть відповідну техніку. Попередньо обов'язково уточніть, чи можлива установка такої техніки - наприклад, не можна підключати газовий котел у багатоквартирному будинку (якщо тільки всі квартири не піде за вашому прикладом), можуть виникнути також проблеми з бездимохідні котлом в приватному будинку і т.д. Сміливо можете купувати обладнання такого ж типу, що й було у вас до заміни - не буде потрібно навіть переоформлення проектної документації.
3
Для того щоб встановити газове обладнання іншого типу, заздалегідь проконсультуйтеся у фахівців. Дізнайтеся, чи можна збільшити розмір плити, враховуючи габарити вашої кухні, як краще її розмістити (враховуючи пожежобезпечність), чи потрібно додатковий автомат захисту мережі або розетка.
4
Коли підготовча робота буде завершена, знайдіть в магазині відповідну техніку і купите. Постарайтеся купувати газове обладнання в перевіреному магазині, надається тривала гарантія та сервісне обслуговування. Техніка повинна мати всі необхідні документи і сертифікацію (для імпортного обладнання додатково необхідно наявність сертифікату відповідності).
5
Якщо заменяемое обладнання відрізняється від того, що у вас стояло раніше, запросите дозвіл у міськгазу на переустановлення, написавши заяву. Після того як воно буде вам видано, оплатіть і отримаєте технічні умови.
6
У деяких випадках потрібна зміна проектної документації, наприклад, при перенесенні газової труби або зміну типу котла. Подібні роботи може проводити тільки спеціалізована організація, що має відповідну ліцензію.
7
Зверніть увагу: щоб узгодити газову плиту з електродуховим шафою або газовий котел з можливістю електропідігріву, буде потрібно також фахівець з муніципальної служби електромереж. Після того як він визначить можливість установки додаткового обладнання, отримайте дозвіл у відповідних інстанціях.
8
В будь-якому випадку, візьміть в встановлює організації будівельний паспорт, проведіть перевірку вентиляційних і димових каналів (при перевстановлення котла), всі документи віддайте в газорозподільну організацію.
9
Запросіть фахівців місцевого газового господарства, написавши заяву на установку нової техніки. Сплатіть рахунок і чекайте майстра, він проведе підключення. Проведіть пробний пуск устаткування і перевірте його роботу.