Як відремонтувати підлогову плитку.

Одну або кілька пошкодив підлогових плиток легше замінити або відремонтувати, ніж міняти все покриття. На цей випадок при ремонті завжди залишайте з десяток зайвих керамічних плиток, щоб полегшити роботу. Якщо ж запасного матеріалу немає, на допомогу прийдуть ваші вмілі руки і фантазія.
Вам знадобиться
  • - запасні плитки;
  • - плитковий клей;
  • - стамеска;
  • - молоток;
  • - гумовий молоток;
  • - трафарет;
  • - фарба;
  • - зубчастий шпатель.
Інструкція
1
Мелкая наскрізні тріщини в керамічній плитці акуратно очистіть від бруду і пилу, змочіть водою. Розведіть зовсім небагато плиткового клею і додайте в нього барвник під колір кахлю. Замажте дефекти цією сумішшю. Відремонтована ділянка посипте вологими тирсою і не наступайте на нього добу.
2
витершись плитки і покриття з мікротрещінкі можна оновити і прикрасити орнаментом. Підберіть фарбу міцну зносостійку, підходящу для підлогового покриття. Колір її може контрастувати з відтінком плитки або бути на декілька тонів світліше або темніше. Купіть трафарет, його можна придбати в магазині будівельних матеріалів або в канцелярському.
3
візерунками можна прикрасити кілька плиток в хаотичному порядку або відповідно до якимось малюнком. Ретельно очистіть всю підлогу з миючим засобом, витріть насухо, залиште на кілька годин. На пошкоджені плитки і на ті, які беруть участь у створенні візерунка, нанесіть орнамент за допомогою трафарету і кисті. Закріпити малюнок можна матовим лаком, стійким до стирання. Строго витримуйте час, який потрібно для висихання фарби і лаку.
4
Якщо у вас є кілька штук керамічної плитки в запасі, замініть ними пошкоджені. Спочатку вам потрібно видалити розколотий кахель. Візьміть спеціальну пилку для швів або консервний ніж, цим інструментом вам потрібно крають шов, навколишній плитку з дефектом. Розріз продовжуйте за кордону удаляемой плитки як мінімум на два сантиметри в кожну сторону. Це послабить її з'єднання з сусідніми керамічними плитками і зменшить ймовірність їх пошкодження при видаленні розколотої.
5
Захистіть очі і руки, гострі відкололися шматочки кахлю можуть нанести травму. Якщо вам важко підчепити розколоті шматочки, за допомогою великого цвяха і молотка пробийте отвір в середині удаляемой плитки. Бийте обережно, щоб не пошкодити основу підлоги і прилегле покриття. Тепер ви легко стамескою і молотком знімете шматки плитки, починаючи від центру.
6
Дрібні шматочки вибирайте шпателем або тієї ж стамескою. Приберіть все сміття і пропилесосьте робочу зону. Огляньте сусідні плитки, чи немає дефектів на них. Якщо побачите огріхи (великі пустоти) в розчині або плитковій клеї, доведеться видалити і цей матеріал. Такі помилки при укладанні плитки можуть привести до розтріскування покриття.
7
На основу підлоги нанесіть латексний праймер, дайте засобу висохнути. Приготуйте невелику порцію плиткового клею, покладіть його зазубреним шпателем на кахель. Плитку акуратно укладіть на місце і, злегка повертаючи, вожміте її. Дивіться, щоб шви були однаковими з усіх боків.
8
Гумовим молотком встановіть плитку на один рівень з сусідніми. Викруткою або паличкою видаліть надлишки клею, що виступили зі швів. Зачекайте потрібне для висихання засобу час і приготуйте затірку. Чи не наступайте на нову плитку близько доби, щоб не порушити її правильне положення.