Як скласти бізнесплан таксі.

Організація бізнесу з перевезення людей повинна починатися зі складання грамотного бізнес-плану. Чітке планування дій, доходів і витрат допоможе заробити максимальний прибуток в короткі терміни.
Інструкція
1
Насамперед розрахуйте приблизну суму щомісячних витрат. Припустимо, ви збираєтеся орендувати приміщення для диспетчера. Місячну оплату зафіксуйте в бізнес-плані. Записувати всі дані краще в табличному вигляді, так ви не заплутаєтеся в розрахунках.
2
Автомобілі можна взяти в оренду або ж найняти водіїв з власним авто. І в тому, і в іншому випадку ви будете вносити кошти в обслуговування транспорту. Все це вкажіть у бізнес-плані.
3
Подумайте, скільки водіїв і диспетчерів вам потрібно прийняти на роботу. Також встановіть заробітну плату кожному працівнику. Хтось повинен виконувати бухгалтерський облік, ви можете звернутися в сторонню організацію або ж прийняти в штат бухгалтера. Ці витрати також включите в бізнес-план.
4
Вам доведеться орендувати канал радіозв'язку для можливості спілкування на відстані. Суму щомісячної плати зафіксуйте в бізнес-плані.
5
Впишіть і дебіторську заборгованість, адже водії не віддають всю виручку в касу. Як правило, розрахунки здійснюються в процентному співвідношенні.
6
Якщо ви придбали якесь устаткування або меблі, також відобразити це в бізнес-плані. Припустимо, ви купили офісні меблі, оргтехніку і т.д .. Розрахуйте щомісячну суму амортизаційних відрахувань з основних засобів, вкажіть її в бізнес-плані.
7
Тут же ви повинні вказати можливі проблеми та шляхи їх вирішення в міру розвитку бізнесу. Наприклад, помилки при підрахунку заявок, що надійшли або конфліктні ситуації між водіями, пов'язані з виконанням заявок. Щоб усе це уникнути, ви можете придбати апаратний комплекс, який потрібно встановити, налаштувати. Все це коштує грошей, і загальну суму також необхідно включити в план.
8
Вкажіть і зразкові суми доходів. Сюди включіть збори з водіїв за заявки. Розрахуйте витрата, дохід. Виявити термін окупності проекту.