Як зібрати комп'ютер.

Часом користувачі воліють самостійне складання комп'ютера покупці готової моделі. Справа в тому, що це допомагає значно заощадити кошти і вибрати саме ті комплектуючі, які хочете саме ви. Однак для правильного складання необхідно володіти деякими елементарними відомостями.
Інструкція
1
Почніть збірку комп'ютера з установки процесора на материнську плату. Всі інші комплектуючі будуть прямо залежати від обраного вами типу процесора (в даному випадку розглядається модель Intel). Отже, перед вами знаходиться материнська плата, в центрі якої розташовується сокет (він захищений кришкою). Спочатку потрібно відвести в сторону і підняти важіль гнізда, потім відкрити пластину кріплення і, нарешті, видалити захисну кришку. Тепер візьміть процесор і приберіть з нього чорну пластину. Беріть його лише за краї, не торкаючись контактів. Опускати процесор в гніздо необхідно без перекосів, строго вертикально. Після завершення процесу закрийте пластину і опустіть важіль гнізда.
2
Далі ви повинні встановити радіатор на процесор. По кутах сокета ви побачите чотири невеликих отвори, а на радіаторі, навпаки, чотири «ніжки». Вставте їх у отвори і натисніть на кожну по черзі, щоб закріпити всі елементи. При цьому кожен раз ви будете чути характерне клацання.
3
Перевірте, чи надійно закріплені всі елементи, і підключіть процесорний кулер в спеціальний роз'єм на материнській платі, позначений написом CPU-FAN.
4
Переходьте до установки оперативної пам'яті. Вам буде потрібно тільки помістити її в спеціальний слот, а потім закріпити її легким натисканням. Тут досить важко допустити помилку, оскільки в слоті материнської плати є перегородка, відповідна виїмці в платі пам'яті.
5
Нічого складного немає і в установці відеокарти. Вставляти її слід в слот під назвою PCIExpress. Він знаходиться прямо над процесором (розміщений горизонтально). Помістивши туди карту, натисніть на неї до клацання.
6
Прикрутите материнську плату до задньої внутрішньої кришці корпусу. Не забувайте, що заздалегідь туди необхідно вставити спеціальну заглушку, так званий шильд, призначений для захисту від потрапляння сторонніх предметів і пилу в комплектуючі. Обов'язково перевірте, чи відповідають підставки, вкручені в корпус, всім отворам плати.
7
Тепер приступайте до установки блоку живлення, який відповідає за постачання комп'ютера електроенергією необхідного напруги. Прикрутите його чотирма болтами до системного блоку (це можна зробити за допомогою звичайної хрестової викрутки). Далі підключіть блок до мережі. Для цього вам знадобиться відповідний кабель. Відрізнити його від інших досить просто: він значно товщі. Вилка включається в мережу, а другий кінець кабелю, відповідно, приєднується до гнізда на системному блоці (він знаходиться на задній кришці блоку, в самому його верху).
8
При установці вінчестера слід пам'ятати про те, що ці пристрої різних поколінь можуть відрізнятися фізичними стандартами підключення і роз'ємами. Найбільш поширеними зараз є два формати: Sata і IDE. Останній хоч і трохи застарів, але все одно залишається досить популярним. Кожен з типів вінчестера має спеціальний кабель для передачі даних і виходи. Вінчестер формату Sata підключається до відповідного роз'єму контролера на материнській платі. Намагайтеся якомога надійніше прикрутити сам пристрій на його місці в системному блоці, оскільки вібрація приладу в процесі роботи вкрай небажана.
9
Встановити монітор можна, зовсім не володіючи якимись особливими навичками. Спочатку дістаньте його з коробки і поставте на стіл. Приготуйте кабелі з комплекту. Один з них підключіть в роз'єм монітора на задній панелі і до розетки на подовжувачі або мережевому фільтрі. Другий кабель підходить до системного блоку. Штекер найбільш довгого кабелю, який йде від монітора, вставте у відповідний роз'єм на задній панелі блоку. Закрутіть обидва гвинтика на штекері.
10
Для підключення клавіатури вставте штекер кабелю до спеціального USB-порт. Зауважте, що встановити його можна лише єдино правильним чином. Тому, якщо штекер не входить в гніздо, переверніть його і спробуйте ще раз. Те ж саме виконайте і з мишею (якщо вона не бездротова).
Зверніть увагу
Проведення в системному блоці комп'ютера не повинні висіти і потрапляти в вентилятори, а також в кулер процесора, тому слід закріпити їх спеціальними стяжками або навіть звичайної дротом.
Корисна порада
Перед тим як приступити до складання, очистіть ваш робочий простір. Воно повинно бути просторим, щоб всі комплектуючі були під рукою, не губилися і не падали.