Як позбавитися від шуму в голові і вухах. чи можна точковим масажем позбавиться від шуму в голові.

Шум в голові і вухах сам по собі не є хворобою. Це тільки один із симптомів різних за своєю природою захворювань. Серед них можуть бути інфекції, інтоксикації, травми, проблеми з хребтом, серцево-судинної та ендокринної системами і т.д. Оскільки причини, що викликають цей шум, різні, то і позбавлятися від нього вам доведеться по-різному.
Інструкція
1
Якщо у вас з'явився періодично повторюється шум в вухах і голові , це може бути просто реакція організму на фізичне або емоційне перенапруження. Лікувати його не потрібно, але спробуйте пару днів відпочити, привести свої нерви і м'язи в порядок, забути про всі проблеми. Зазвичай цих заходів вистачає для того, щоб відновити гарне самопочуття.
2
У тому ж випадку, якщо шум турбує вас вже деякий час і не проходить, це може свідчити про початок якогось захворювання. Неминуча ваша консультація з медиками. І чим ви раніше до них звернетеся, тим швидше впораєтеся з хворобою, а значить і з супутніми їй симптомами.
3
Почніть з обстеження у ЛОР-лікаря. Якщо він знайде, що причина неприємного шуму знаходиться в органах слуху, то призначить апаратні процедури, прийом необхідних лікарських засобів і, можливо, також гімнастику або самомасаж.
4
При необхідності отоларинголог може направити вас на обстеження до іншого фахівця, оскільки причинами шуму в вухах і голові можуть бути захворювання крові, атеросклероз, артеріальна гіпертензія та ін. У цих випадках без ліків теж не обійтися. Але як доповнення до основного лікування вам можуть підійти деякі рецепти народної медицини.
5
При зниженому тиску перед сніданком і обідом приймайте по 20-30 крапель лимонника китайського або настоянки елеутерококу. Крім цього вам корисні регулярні прогулянки на свіжому повітрі і контрастний душ. Позбутися від шуму в голові вам вдасться, якщо ви вип'єте чашку міцного чаю або чорної кави. Але краще цим не зловживати. Віддавайте перевагу чаю з м'ятою, материнкою, пелюстками троянд, буркуном.
6
Якщо ви страждаєте від підвищеного тиску, то при появі шуму в голові і вухах виміряйте тиск і при необхідності нормалізуйте його, прийнявши своє звичайне ліки. Крім того, регулярно користуйтеся настоянками плодів або квіток глоду, мелісою, валеріаною, пустирником. Допоможуть вам також точковий масаж і теплі ванни. Слідкуйте за кількістю холестерину в крові. Зверніть увагу на своє харчування і скоротіть вживання жирних, борошняних і смажених страв, замінивши їх більш здоровою їжею. Підсильте щоденну фізичну активність, попередньо порадившись з лікарем.
7
При шийному остеохондрозі теж може з'являтися шум в голові і вухах, тому порушується нормальне кровопостачання кори головного мозку. Ставте гірчичники на шию і на область над лопатками, робіть гарячі ножні ванни. Спробуйте вранці і вдень приймати чай з березовими листям, кропивою, листям брусниці або мучниці.
8
Якщо шум в вухах і голові викликаний склерозом судин головного мозку, кращим вашим домашнім ліками будуть чаї з коренів кульбаби, квітів арніки, плодів шипшини, шавлії і сухоцвіту . Також вам корисна рослинна їжа, розвантажувальні дні і очищення організму від шлаків. Приймайте вітаміни А, В1, В2, екстракт алое.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hZm3P1JG6Gs