Як перевірити справність зчеплення. стукіт при перемиканні передач в пежо 308.

Їздити на машині з несправним зчепленням дуже небезпечно, а збої в його роботі можуть привести до прискореного зносу інших деталей автомобіля. Щоб перевірити зчеплення, часто навіть не потрібно звертатися в автосервіс: знаючий водій може зробити це сам.
Інструкція
1
Кілька раз натисніть на педаль зчеплення при вимкненому двигуні і прислухайтеся. Тривожною ознакою може стати наявність сторонніх шумів: стукоту, скреготу, скрипу і т.п. Крім того, педаль не повинно заїдати. Також можна перевірити робочий хід, вимірявши відстань від педалі до підлоги при вимкненому, а потім при включеному зчепленні, і обчисливши різницю між ними. Величина робочого ходу не повинна перевищувати 146 мм.
2
Запустіть двигун, потримайте його трохи на холостому ходу. Потім вичавіть зчеплення, почекайте 2-3 секунди і спробуйте включити задню передачу. Якщо при цьому чутний хрускіт або інший різкий виразний звук, значить, ведений або натискний диск зчеплення несправний. Ще гірше, якщо передача взагалі не включається. Це може свідчити про вихід зчеплення з ладу і необхідності термінового ремонту. Врахуйте: перевірка має сенс тільки в тому випадку, якщо коробка передач працює нормально.
3
Спробуйте перемикати передачі при включеному двигуні. Явна ознака несправності - скрегіт або стукіт при перемиканні передачі. Найчастіше сторонні шуми супроводжуються утрудненим вимиканням передачі. Спробуйте рушити. Якщо машина починає рухатися ривками, є ймовірність, що причина полягає в несправному зчепленні.
4
Перевірте зчеплення в русі. Дійдіть до третьої передачі, а потім різко і сильно натисніть на педаль газу. Якщо прискорення автомобіля не відповідає збільшенню оборотів, значить, проблема в зчепленні. Ви легко помітите це: обороти колінчастого вала будуть дуже швидко рости, на відміну від швидкості руху машини.
5
Зверніть увагу, чи не з'являється характерний запах гару при роботі зчеплення . Якщо ви відчули його, значить, фрикційні накладки веденого диска нагріваються занадто сильно і починають «горіти». Це не завжди свідчить про необхідність термінового ремонту зчеплення , але все ж якщо неприємний різкий запах з'явився не один раз, має сенс звернутися за допомогою до автомеханіка.
Робота будь двигуна внутрішнього згоряння автомобіля складається в обертальному русі маховика. Піддаючи «газку», водій збільшує швидкість обертання коленвала і маховика, але для руху автомобіля по дорозі необхідно з'єднати маховик з коробкою швидкостей. Робити це потрібно плавно, щоб двигун не заглох. При зупинці автомобіля також вимагається плавне відключення трансмісії від двигуна. З цим завданням в автомобілі успішно справляється зчеплення.

Принцип дії цього пристрою досить проста: два обертових диска - маховик мотора і диск зчеплення - з'єднуються, обертальний рух мотора передається трансмісії (колесам) і автомобіль починає рухатися. Диски між собою стискаються за допомогою спеціальних механізмів, а на їх поверхні встановлюються спеціальні накладки. Сто років тому, коли з'явилися перші автомобілі, зчеплення було конічної форми і обтягуючих кожей.Основние несправності зчеплення можуть виникати в процесі «змикання-розмикання», тобто диски або погано стискаються, або не розділяються. В таких випадках бувалі автомобілісти кажуть, що зчеплення «пробуксовує» або «веде». Ознаки його погіршення будуть помітні водієві без будь-яких спеціальних приладів. Якщо під час поїздки на автомобілі відчувається запах гару, а автомобіль став гірше розганятися, особливо це помітно на підйомі з втратою швидкості, то це не що інше, як «пробуксовування». У такій ситуації перевірити зчеплення самостійно можна при працюючому двигуні і включеному гальмі стоянки. При спробі рушити з місця автомобіль повинен стихнути. Якщо цього не сталося - зчеплення «пробуксовує». Причин може бути декілька. Це і великий хід педалі зчеплення, і знос фрикційних накладок, можливий знос вижимні пружин або порушення в роботі гідроприводу вимикання сцепленія.Также можна перевірити зчеплення самостійно, щоб визначити, «веде» воно чи ні. При працюючому двигуні на автомобілі, що стоїть необхідно включити першу передачу. При повністю вичавленої педалі зчеплення включення передачі не повинно супроводжуватися ривками або неприємним шумом. Всі ці ознаки говорять про несправності зчеплення, тобто диски повністю не розходяться, відповідно, в коробці передач ведучий вал продовжує обертання, і рухливі шестерні при включенні вдаряються об нерухомі. Це найчастіше відбувається при збільшеному вільному ході педалі або при попаданні повітря в гідропривід системи (система завоздушена). В таких ситуаціях є тільки один вихід - звертатися на СТО для усунення поломки зчеплення. Що саме належить замінити в вузлі, можливо визначити тільки після зняття зчеплення з автомобіля. У домашніх умовах цю процедуру виконати досить складно, тому подальшу роботу з усунення несправності зчеплення потрібно доручити фахівцям.