Як вибрати хорошу фотокамеру. Як вибрати професійну фотокамеру.

Кожен фотограф рано чи пізно стикається з серйозним завданням - вибором фотокамери. Зробити його нелегко, адже пропозицій безліч. Багато в чому вибір гарної фотокамери визначають цілі, для яких цей пристрій купується.
Вам знадобиться
  • - фотокамери.
Інструкція
1
Основне поділ фотоапаратів відбувається за типом фіксації зображення: плівкові та цифрові фотокамери. Природно, лідери ринку - цифрові камери: за всіма своїми параметрами вони перевершують плівкові фотоапарати.
2
Щоб було простіше зорієнтуватися, який фотоапарат - найкращий варіант, непогано було б згадати, що у фотокамери є два ключових елементи, що надають важливе вплив на якість зображення. Це матриця і об'єктив.
3
Що стосується об'єктива, він може бути змінним (у гібридних або дзеркальних фотокамер) і незмінним (у компактних пристроїв). Вибравши перший варіант (такі об'єктиви в розмовній мові називають «фіксами»), фотограф може коригувати оптичні властивості своєї камери. Фотокамери з незмінними об'єктивами - зумами - коштують дешевше.
4
До того ж, незмінні і змінні об'єктиви можуть мати змінне або фіксовану фокусну відстань. Додаткові можливості фотокамери впливають не тільки на вартість пристрою, але і на якість одержуваного зображення.
5
З матрицею все йде простіше. Тут чим більше фізичні розміри світлочутливого елемента матриці, тим краще якість зображення. Крім того, у матриці є два важливих параметри: розмір (в популярних моделях фотокамер він коливається від 1/1.8 до 1/3.2 дюйма) і дозвіл (вимірюється в мегапикселях).
6
Додатковий параметр - наявність стабілізатора зображення (бореться з ефектом «деренчання», викликаним тремтінням рук). Існує два варіанти стабілізації зображення: оптичний (в об'єктиві є сенсори, керуючі рухом стабілізуючого елемента) і antishake (в цьому випадку рухомим елементом виступає сама матриця).
7
До того ж, всі цифрові фотокамери розділити можна на три класи: компактні, дзеркальні та гібридні. Відмітна особливість дзеркальних фотоапаратів - візування відбувається за допомогою оптичного видошукача, в конструкції якого є дзеркало. Камери цього типу відрізняються великими габаритами і високою вартістю.
8
Компактні фотоапарати оснащені незмінними об'єктивами. Камери цього класу орієнтовані на невередливих покупців, як правило, це початківці фотографи-аматори. Такі фотоапарати поступаються дзеркальним камерам в якості зображення.
9
Гібридні фотокамери успадкували від дзеркальних камер змінну оптику і велику матрицю, а також широкий спектр опцій. Від компактних фотоапаратів «гібриди» перейняли можливість візування по дисплею або за допомогою електронного видошукача. Фотокамери цієї групи відрізняються малими габаритами і високою якістю зображення.
Зверніть увагу
Якісні фотокамери придбати можна тільки в спеціалізованих магазинах!
Корисна порада
При виборі фотокамери зверніть увагу на такі додаткові параметри, як можливість підключення зовнішнього спалаху, наявність у фотоапарата дисплея і можливість ручного налаштування цього пристрою.