Як відрізнити Санта Клауса від Діда Мороза.

З наближенням новорічних урочистостей вітрини і вулиці заповнюються зображеннями бородатих чарівників. Символи свята стали так схожі, переймаючи з часом риси один у одного, що іноді не відразу вдається визначити, хто перед вами - Дід Мороз або Санта Клаус. Як же відрізнити традиційного російського чарівника від західного різдвяного діда?
Інструкція
1
Насамперед зверніть увагу на одяг. Головні відмінності криються саме в ній. Дід Мороз завжди одягнений в довгу шубу, криту синьою або червоною тканиною (рідше зустрічаються інші кольори), розшитій срібними або золотими узорами, і оброблені білим хутром. Може бути підперезаний широким поясом. Санта Клаус носить тільки червоний колір - коротку куртку з ременем з пряжкою і штани, але обробка куртки теж біла. У Діда Мороза на голові висока шапка того ж кольору, що і шуба, з білим хутром, у Санта Клауса ж - червоний ковпак з помпоном. Він також може бути облямований білим хутром. Різна у чарівників і взуття - російський дідусь взутий у валянки або чоботи з загнутим носком, символ американського різдва носить чорні короткі чобітки. Крім того, у діда Мороза обов'язкові теплі рукавиці; Санта Клаус може бути в рукавичках.
2
Легко відрізнити Діда Мороза від Санта Клауса, якщо чарівник зображений не один. Діда Мороза може супроводжувати тільки Снігуронька - його казкова внучка, дівчина в білої або блакитної шубці, блискучому головному уборі-кокошнику і неодмінно з косою, рідше зображуються лісові звірята. Санта Клаус попадається переважно один, дуже рідко можна побачити поряд зображення вухатого ельфа в зелено-коричневому вбранні.
3
І той, і інший персонажі нерідко зображуються разом зі своїми засобами пересування. У нашого дідуся це візерункові сани-гринджолята з кіньми, частіше трійкою; у Санти - невеликі легкі санки, запряжені оленями.
4
Інші деталі вигляду двох символів зимових свят не завжди помітні, але й вони розрізняються. Так, у нашого одноплемінника борода зазвичай довга і кошлата, у закордонного діда - кучерява, округлої форми. Посох Діда Мороза - прямий, з набалдашником у вигляді кулі або зірки, у Санти в руках палиця із загнутим верхнім кінцем. Санта Клаус іноді зображується в окулярах, на відміну від Дідуся Мороза , очевидно, що володіє зіркими очима. Брови у Санти зазвичай чорні, у Діда Мороза - білі, волохаті.
Корисна порада
Можна знайти відмінності навіть у додаванні: Дід Мороз, як правило, високий і ставний, Санта Клаус - кремезний, іноді навіть товстий.