Як відкрити всі налаштування BIOS.

Отримати доступ до установок BIOS (Basic Input/Output System) можна через панель налаштувань (BIOS Setup). Вхід до неї можливий тільки в процесі запуску комп'ютера, до завантаження основної операційної системи. Зазвичай доступ до налаштувань базової системи введення/виводу не викликає ускладнень, але іноді і на ньому зустрічаються непередбачені перешкоди. Наприклад, може виявитися, що вхід в панель налаштувань закритий паролем або частину установок заблокована виробником комп'ютера.
Інструкція
1
Спробуйте спочатку самий тривіальний спосіб отримання доступу до налаштувань BIOS. Почніть з вибору пункту «Перезавантаження» у головному меню операційної системи вашого комп'ютера. Коли робота ОС буде завершена і на екрані пройдуть інформаційні повідомлення про перевірку комп'ютерного «заліза», натисніть клавішу, призначену команді входу в панель налаштувань BIOS. У більшості випадків це має бути клавіша Delete або F2, але іноді виробники включають свою фантазію і складають цілі комбінації - наприклад, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt, Ctrl + Alt + Ins. Точне значення для своєї версії ви можете побачити в інформаційній написи в лівому нижньому кутку екрану - вона з'явиться ненадовго після проходження POST-запитів.
2
Відкрити все відразу настройки в панелі BIOS не вийде - їх занадто багато для одного екрана. Тому вам доведеться вибирати один з розділів і розглядати їх групами, а іноді навіть переходити в підрозділи, які теж можуть містити вкладені секції.
3
Якщо після натискання клавіші входу в панель на екрані з'явиться пропозиція ввести пароль - зробіть це. У разі його відсутності доведеться скинути настройки BIOS до заводських значень, щоб обнулити встановлений пароль. Для цього вимкніть комп'ютер і від'єднайте мережевий шнур. Зніміть з корпуса бічну панель і знайдіть на материнській платі перемичку, біля якої витравлена напис CLR_CMOS або CCMOS. Знявши через контакти джампер і переставивши його в інше положення, ви і обнуліть пароль разом з усіма настройками BIOS. Можна не чіпати перемичку, а вилучити з материнської плати акумуляторну батарею - це «пігулка», яка повинна бути розміщена недалеко від цього джампера. Витягніть її з гнізда і хвилин через 10 встановіть на місце.
4
Якщо в базовій системі вводу/виводу комп'ютера заблокована частина налаштувань і ви хочете зняти блокування, зважте співвідношення можливих вигод і збитків. По-перше, ця операція вимагає певної кваліфікації, а по-друге, не виключено, що ці настройки заблоковані тому, що встановлена версія материнської плати розрахована тільки на фіксовані - нерегульовані - значення цих параметрів. Ці два фактори ризику можуть призвести до виходу з ладу процесора, мікросхем пам'яті або чіпсета материнської плати.
5
Використовуйте програмне забезпечення від виробника встановленої в комп'ютер BIOS, якщо вирішите все ж розблокувати недоступні настройки . З його допомогою вам необхідно внести зміни у вихідний код («пропатчити»), зробивши попередньо копію, а потім замінити оригінальну версію модернізованої («проапгрейдить»). Потрібні програми та їх опису найкраще шукати на сайтах виробників в інтернеті. Можуть допомогти з визначенням встановленої версії і підбором правильних редакторів для неї аплети, встановлені на сайті http://wimsbios.com.