Як виміряти величину струму.

Для вимірювання сили струму використовуються контактні та безконтактні прилади. Другі мають меншу чутливості, але дозволяють обійтися без втручання в ланцюг, в якій проводиться вимірювання.
Інструкція
1
Мікро- та мілліамерметри призначені для вимірювання постійного струму . Для цього обесточьте ланцюг, розірвіть її, після чого включіть в неї, дотримуючись полярності, вимірювальний прилад. Знову включите живлення навантаження, після чого прочитайте показання приладу. Після цього обесточьте ланцюг, відключіть прилад, а потім відновіть з'єднання.
2
При вимірі струмів, складових одиниці, десятки і сотні ампер, паралельно мікро- або міліамперметру необхідно підключити шунт. Останній повинен бути розрахований на роботу спільно з приладом застосовуваного типу. Важливо включити в розрив ланцюга (також попередньо знеструмленої) сам шунт, а лише до нього приєднати тонкими проводами прилад, але не навпаки. По маркуванню шунта дізнайтеся, на який коефіцієнт треба помножити показання.
3
Багатофункціональні прилади (мультиметри і тестери), а також багатограничні амперметри містять вбудовані шунти, обирані перемикачем. Крім цього, вони оснащені випрямлячами, і тому дозволяють вимірювати і змінні струми. Обесточьте ланцюг, виберіть за допомогою перемикача межа і рід струму , після чого включіть прилад у розрив ланцюга. Аналоговий тестер або амперметр вимагає при вимірюванні постійної струму дотримання полярності. Знеструмлюють ланцюг перед кожним перемиканням меж. За положенням перемикача визначте, за якою шкалою прочитувати свідчення, а також на який коефіцієнт його множити.
4
Індуктивні безконтактні амперметри (клампметри, струмові кліщі) дозволяють вимірювати тільки змінний струм силою не менше декількох ампер. Щоб скористатися таким приладом, обережно, щоб не торкнутися оголених провідників, помістіть один провід між губками, після чого зімкніть їх. При необхідності використовуйте електромонтажні гумові рукавички. Чи не затискайте одразу два дроти, струм в яких протікає в протифазі (наприклад, електричний шнур цілком) - показання приладу будуть рівні нулю.
5
Струмові кліщі з датчиком Холла відрізняються від описаних вище тим, що чутливі і до постійного магнітному полю. Це дає можливість вимірювати безконтактним способом не тільки змінний, але й постійний струм. При користуванні таким приладом виберіть не тільки межа, але і рід струму , інакше свідчення не будуть відповідати дійсності.