Як вивчити байку.

Байка - не просто художній твір, це віршоване або прозове мораль сатиричного характеру. Запам'ятати байку набагато простіше, ніж сухий науковий текст, що не володіє ритмом і не містить літературних образів.
Інструкція
1
Один з поширених способів вивчити байку - механічне повторення. Він дієвий, якщо ваша пам'ять досить натренована для швидкого запам'ятовування. Вивчаєте один рядок, прочитавши і повторивши її 3-4 рази. Потім - другий. Після - третю. Коли смисловий відрізок байки вивчено, зберіть всі рядки воєдино і повторіть кілька разів. Для кращого запам'ятовування підключіть і моторну пам'ять, написавши байку по пам'яті від руки.
2
Добре запам'ятовуються байки, що виконуються під музику. Навіть якщо художній твір має невіршовим форму, спробуйте підібрати відповідний мотив будь-якої відомої пісні і наспівати цю байку .
3
Діти добре сприймають і згадують зміст байки з візуальних образів. Зробіть малюнки, що ілюструють літературний твір, і по ним, повторюючи рядки вголос, ви зможете вибудувати послідовний ланцюжок розвитку сюжету. Можна піти більш простим шляхом і придбати книгу з готовими ілюстраціями, супроводжуючими рядки з байки.
4
Щоб швидше вловити зміст байки, буває недостатньо повторити її багато разів, визубрити. Механічні способи запам'ятовування виявляються не завжди ефективними. Байку потрібно пояснити. Таким чином туманних, з неясним змістом, а тому важко запам'ятовуються словоформ у творі не залишиться, і справа піде швидше. Поясніть собі (або дитині, якщо ви допомагаєте вивчити байку йому) кожне слово. Наприклад, рядок з байки І.А. Крилова «Вещуньіна з похвал закрутилась голова» має таке значення: «віщунка» утворюється від слова «відати», віщун називали чаклунок, що пророчать майбутнє. Вважається, що ворона здатна передбачати долю, тому в байці автор називає ворону віщуна.
5
Принагідно повторюйте разученную байку протягом дня. Вибирайте для цього моменти, коли ви в гарному настрої, схильні до сприйняття нового. Читайте напам'ять байку з виразом, нарочито театрально. Дозволяйте собі пихатість і перебільшення. Така гра тільки закріпить в голові «неслухняні» строчки і «запише» байку у вашій свідомості на довгі роки.