Як білити рослини.

Грамотні садівники перед початком сезону обов'язково білять стовбури і розвилки гілок плодових дерев і деяких чагарників. Робиться це аж ніяк не тільки для краси. Побілка захищає рослини від шкідників, гарячих сонячних променів, запобігає зараженню грибковими захворюваннями.
Вам знадобиться
  • - Розчин для побілки;
  • - кисть або краскопульт.
Інструкція
1
Оптимальний час для побілки дерев та кущів - кінець березня або початок квітня. В цей період основний сніг вже сходить, але земля ще не прогрівається настільки, щоб зимуючі в ній шкідники прокинулися. Тому коли вони відродяться до життя, то не зможуть оселитися в побілених рослини х. Ті ж паразити, які вже ховаються в корі, з великою ймовірністю будуть в результаті побілки знищені. Не запізніться з обробкою: коли сонце стане жарким, воно може заподіяти рослини м шкоду, тоді побілка від опіків вже не врятує. Погода повинна бути прохолодною, але сухий, щоб дощ негайно не змив плоди ваших праць.
2
Сьогодні в спеціалізованих магазинах представлений досить широкий асортимент засобів для побілки рослин. Вони продаються у вигляді порошків і готових розчинів. Перші треба розводити у воді згідно з інструкцією, другими можна білити відразу.
3
При бажанні заощадити нескладно приготувати розчин і своїми силами. Візьміть 2,5 кг вапна, розчиніть у відрі води, додайте 0,5 л мідного купоросу і 200 г столярного клею. Все, склад готовий, можна обробляти дерева і кущі.
4
Процес побілки досить простий. Для початку уважно огляньте дерево або кущ, які збираєтеся обробляти. Очистіть скребком стовбур і гілки від лишайників, моху, сухий мертвої кори. Садовим варом ретельно замажте тріщини.
5
Тепер можна приступати безпосередньо до побілки. Найзручніше для цього користуватися краскопультом або пульверизатором, але можна білити і пензликом, хоча в цьому випадку процес затягнеться.
Зверніть увагу
Якщо минулорічна побілка не змив зі стовбурів та гілок, можна не білити дерева та кущі заново - рослина частково захищене.
Корисна порада
Не варто піддавати обробці молоді кущі і деревця з гладкою корою, так як в результаті процедури можна закупорити пори.