Як вести облік доходів і витрат.

Облік доходів і витрат ведеться в книзі обліку доходів і витрат , розробленої наказом Міністерства Фінансів. Бланк документа заповнюється фірмами, які сплачують податки за спрощеною системою, а також індивідуальними підприємця, які, як правило, застосовують УСН. Для правильного ведення книги до наказу 154н додається порядок заповнення цього документа.
Вам знадобиться
  • - Бланк книги обліку доходів і витрат;
  • - документи компанії, індивідуального підприємця;
  • - Податковий кодекс РФ;
  • - бухгалтерська звітність;
  • - порядок заповнення книги.
Інструкція
1
Титульний лист книги призначений для вказівки основних відомостей про компанію. Напишіть в ньому назву організації, її ІПН, КПП, адреса, де розташована фірма. Вкажіть персональні дані людини, що є ІП, а також його ІПН, адреса прописки відповідно до паспорта.
2
Потім напишіть найменування об'єкта обкладення податком. Таким є доходи або доходи мінус витрати. Для заповнення цієї графи використовуйте статтю 346.14 НК РФ. Залежно від того, який обраний об'єкт обкладення, ставка податку може бути від 6 до 15%.
3
Вкажіть номера розрахункових рахунків (якщо їх декілька), найменування та реквізити банків, в яких вони зареєстровані. Не забудьте вказати число, місяць, рік заповнення книги.
4
Перший розділ документа складається з двох сторінок. Впишіть в таблицю дати, номери первинних документів бухгалтерської звітності, до яких відносяться платіжне доручення, прибутковий або видатковий касові ордери. Змістом господарської операції може бути отримана передоплата від покупця, відправлена оплата постачальнику за поставлений товар.
5
В графу витрат і доходів вписуйте суми, які враховуються при обчисленні податкової бази. Для цього вивчите статті 346.16 і 346.17 НК РФ, в яких прописаний перелік фінансових результатів, що входять у розрахунок бази.
6
У другому розділі книги заповніть таблицю, в якій вказуються придбані основні засоби. Врахуйте, що до переходу на ССО вартість ОС списується протягом трьох податкових періодів. У першому кварталі спишіть 50% від суми покупки, у другому - 30%, в третьому - 20%. Фірми, які придбали ОС після переходу на УСН, вправі списати повну вартість кошти в тому випадку, якщо вона фактично сплачена компанією.
7
У третій розділі документа підрахуйте загальну суму доходів або доходів, зменшених на суму витрат , залежно від об'єкта обкладення. Напишіть суму збитків, якщо такі є, за податковий період. Причому ви вправі перенести їх на наступний квартал, коли раніше у вас були перелічені збитки за минулі періоди.