Як вести семінар. Як провести семінар урок.

Семінар - поширений спосіб навчання в різних областях знань. Якщо вам належить провести цей захід, і ви не знаєте як, скористайтеся кількома порадами.
Інструкція
1
Сплануйте семінар так, щоб заняття поєднувало в собі теоретичну частину і практику, вправи. Співвідношення цих двох складових залежатиме від специфіки матеріалу, який ви підносите. В деяких випадках відсутність практики і вправ можна компенсувати активним двостороннім спілкуванням, обміном досвідом. Виберіть підходящу форму проведення заходу: клубний семінар; вебінар; тренінг; презентація; майстер-клас.
2
Перевірте наявність всього необхідного для заходу. Як мінімум знадобляться стільці, столи, вода в пляшках, листи, ручки. Якщо ви плануєте проводити вебінар, потрібно встановити на комп'ютері програму Skype, TrueConf або ooVoo. Для клубного семінару, який проводиться, як правило, за чашкою чаю, перевірте наявність необхідних харчів. Крім того, в кожному конкретному випадку може знадобитися додаткове обладнання. Приміром, виступати перед великою аудиторією складно без кафедри і мікрофона.
3
На початку семінару представтесь. Назвіть не тільки свої ім'я та прізвище, а й регалії, а якщо ви уявляєте якусь компанію, - посада. Коли у заході бере участь до десяти чоловік, для створення більш теплої атмосфери попросіть представитися і присутніх. Якщо семінар розрахований на ширшу аудиторію, на жаль, зазвичай можливості познайомитися з кожним немає.
4
Почніть з оголошення плану семінару, щоб підготувати аудиторію до того, що їй належить почути. Якщо докладний план був відомий учасникам заздалегідь, можете пропустити цей пункт.
5
Оскільки, за спостереженнями дослідників, важко підтримувати сфокусоване увагу аудиторії довше 20-30 хвилин, Перемежовувати свій монолог завданнями і вправами. Це краще, ніж ділити семінар на дві частини: теорія і практика. Намагайтеся подавати інформацію у формі живого оповідання, читайте з листа тільки в крайньому випадку. Викладайте матеріал цікаво: приводите барвисті аналогії, вдавайтеся до тонкого гумору, пояснюйте на наочних прикладах. При необхідності використовуйте відеосюжети.
6
Завдання для учасників семінару роздрукуйте на окремих аркушах і роздайте кожному. Придумайте індивідуальні чи колективні вправи, залежно від специфіки предмета, якому навчаєте. Намагайтеся, щоб задіяними виявилися всі присутні.
7
Після закінчення семінару вручите кожному учаснику свідоцтво про те, що він пройшов навчання, залиште свої контактні дані і план майбутніх семінарів.