Як вивчити книгу.

Учні часто стикаються з необхідністю вивчити значне за обсягом літературний твір, написаний у прозі. І якщо з віршами все більш-менш зрозуміло, то яким способом запам'ятати, наприклад, роман?
Вам знадобиться
  • - зошит;
  • - ручка.
Інструкція
1
Усвідомте сюжет літературного твору. Для цього, читаючи книгу , робіть позначки в зошиті про послідовність подій, що відбуваються на сторінках роману. Зручно користуватися і коротким викладом, які пропонуються у продажу в якості допоміжних матеріалів. Однак уникайте використовувати одне тільки короткий виклад, не читаючи оригіналу, так як при переробці тексту неминуче втрачається частина важливої інформації. Ваша мета на даному етапі - ясно уявляти собі сюжетну лінію твору, причому до дрібниць. З'ясувавши, перекажіть її кілька разів, заглядаючи в свої записи або в короткий виклад, поки не переконаєтеся, що добре запам'ятали її.
2
Розбийте літературний твір на декілька невеликих, приблизно рівних уривків. Кожен з них повинен мати певної цілісністю і мати логічне початок і завершення. Випишіть короткий опис кожного уривка в зошит, наприклад, «3. Бетт порушує встановлені в компанії правила і звільняється з роботи ». Опис повинен бути коротким, буквально одне-два речення.
3
Як правило, заучувати книгу напам'ять не потрібно. Потренуйтеся в переказі уривків і переконайтеся, що ви добре орієнтуєтеся як у змісті кожної частини, так і в їх послідовності.
4
Приділіть увагу ключовим фразам книги, за допомогою яких автор повідомляє щось важливе про персонажах, часу, про який він пише, або якої-небудь проблеми. Випишіть цитати в зошит. Їх потрібно запам'ятовувати дослівно, включаючи правильну розстановку знаків пунктуації. Згодом цитати знадобляться вам для переказу книги і написання творів.
5
осмислювати твір, знаходячи в ньому те, чого не помітили спочатку. Чим більше ви будете рефлексувати над книгою, а також обговорювати її з іншими читачами, тим краще ви її будете не тільки знати, а й розуміти.