Як швидко вивчити байку.

Школярам добре знайома ситуація, коли їм задають вивчити байку і розповісти її на наступний день. В цьому випадку потрібно діяти дуже оперативно, використовуючи особливу методику заучування твори цього літературного жанру.
Вам знадобиться
  • - канцелярське приладдя;
  • - чистий аркуш паперу;
  • - текст байки.
Інструкція
1
Приберіть все зайве зі свого робочого місця і наведіть загальний порядок в кімнаті. Найчастіше сторонні речі можуть тільки нашкодити, оскільки не дадуть як слід зосередитися на заучуванні тексту. Прибравши всі дратівливі чинники, ви зможете налаштуватися морально.
2
Покладіть перед собою книгу з байкою і прочитайте її дуже уважно від початку до кінця три рази. Робіть це вголос. По ходу читання вам потрібно буде виконати дві ключові завдання. По-перше, візьміть олівець і підкресліть ключові слова в тексті, які складають основу змісту байки. Наприклад, якщо ми візьмемо твір Крилова «Ворона і лисиця», то в ній будуть наступні «ключі»: сир, шахрайка, полонив, взгромоздясь, дихаючи, очки і т.д.
3
По-друге, під час ознайомлення з вмістом байки, спробуйте уявити образ того, що відбувається в ній. Вибудовуйте асоціативні ряди. Ці два методи допоможуть відобразити зміст байки, як єдине ціле. Тепер прочитайте байку ще раз, зупиняючись на кожній сходинці і запам'ятовуючи слова (форму, час і т.д.).
4
Запишіть дану байку на листок паперу формату А4. Це дозволить впровадити в процес запам'ятовування зорову пам'ять. Також проговорюйте вголос рядки, які ви записуєте. Не нехтуйте цим пунктом, оскільки він дуже ефективний для швидкого заучування. Щоб полегшити собі завдання, розбивайте байку на 4 рядки. Суцільний текст набагато складніше освоїти.
5
Перейдіть тепер безпосередньо до заучування. Вчіть байку тільки за написаною особисто вами версії. Прочитайте 3 рази тільки перший рядок і повторіть її вголос, не дивлячись, на лист. Після цього прочитайте 1 і 2 рядок разом і відтворіть їх вголос. Потім - 1, 2 і 3. Поступите таким же чином з кожним чотиривіршем, поки не освоїте весь зміст байки.
6
Напишіть маленькі шпаргалки з тими ключовими словами або рядками, які дуже складно запам'ятовуються. Повторіть байку на ніч і розкажіть її ще кілька разів вранці. Всі ці прості методики допоможуть вам освоїти її в найкоротші терміни і розповісти на уроці на «відмінно».