Як згадати англійську.

Іноземна мова за відсутності постійної практики забувається, навіть якщо людина знала його добре. Але його можна згадати, і при цьому зовсім не обов'язково починати з нуля. Вам потрібно просто освіжити в пам'яті те, що ви колись вивчали, а потім постійно практикуватися. Нестачі в інформації англійською мовою зараз немає, тому ви дуже легко знайдете саме ту, яка не тільки допоможе згадати мову, але і буде вам цікава.
Вам знадобиться
  • - англійська граматика;
  • - книги з методики Іллі Франка;
  • - аудіокниги;
  • - фільми англійською мовою з субтитрами і без.
Інструкція
1
Перегляньте англійську граматику. Оцініть, наскільки ви забули мову. Зазубрювати напам'ять нічого не потрібно, але згадайте, чим відрізняються дієслова від іменників. Повторіть дієслівні форми, основні принципи побудови речень і найбільш поширені дієслівні часи.
2
Будь-яка мова засвоюється легше на цікавому людині матеріалі. Якщо ви грунтовно призабули англійська, знайдіть кілька книг за методикою Іллі Франка. Ця методика відрізняється тим, що переклад багатьох слів дається прямо в тексті. Підбірка літератури досить велика і можна в принципі починати з будь-якого рівня. Тому, хто майже забув мову, краще відновити вивчення, вибравши книгу простіше, з великою кількістю перекладених слів. Якщо ви чогось не зрозуміли, пропустіть це місце і читайте далі. Дочитавши до кінця глави, поверніться до важкого місця і переведіть його. Поступово ускладнюйте завдання.
3
Вам дуже допоможуть аудіокниги. Почніть з дитячих казок, сюжет яких вам відомий. Неважливо, чи буде це оригінальна англійська література чи перекладна. Якщо ви завжди розуміли англійську мову з працею і сприймаєте її як безперервний потік звуків, не переживайте. Так і повинно бути. Слухайте кожен казку кілька разів. Через невеликий проміжок часу ви помітите, що деякі пропозиції вже розумієте, а далі справа піде ще краще. Поступово переходите до творів, змісту яких ви не знаєте.
4
Починайте дивитися фільми. Спочатку вибирайте ті, де є російські субтитри. Порівнюйте те, що звучить з екрану, з перекладом. Подумайте, як би ви самі перевели те чи інше вираження.
5
Використовуйте сучасні інформаційні технології. Комп'ютер надасть вам неоціненну допомогу. По-перше, за останні два десятиліття з'явилося безліч самих різних словників. Вони значно полегшують життя перекладачеві, бо набагато скорочують час, який раніше витрачався на пошук незнайомих слів в "паперових" словниках. Встановіть хороший словник на свій комп'ютер. Англо-російські словники розроблені навіть для мікрокомп'ютерів та електронних "читалок". Можна скористатися і онлайновими.
6
Автоматичними перекладачами користуйтеся з обережністю. Вони використовують найбільш уживані значення слів, і це часто призводить до помилок. Однак для самостійних занять такі перекладачі дуже навіть підходять. Наберіть або скопіюйте яку-небудь англійську фразу і введіть її в віконце перекладача. Подивіться, що вийде і знайдіть помилки.
7
Масу можливостей дають соціальні мережі. Коли ви трохи згадайте англійську, виставите цю мову в якості основного в "Живому Журналі" або "ВКонтакте". Писати ви зможете і по-російськи, але навчитеся і орієнтуватися в англомовному інтерфейсі.
8
Запишіться в групи, де спілкуються люди, які вивчають англійську мову. Там під зможете задати ваші запитання, попросити допомоги в перекладі, обмінятися думками. Можна записатися і в кілька спільнот, де основною мовою є англійська. Спочатку ви будете їх тільки читати, але в один прекрасний день наберетеся хоробрості - і неодмінно щось напишете. У цій ситуації необхідно переступити психологічний бар'єр і перестати боятися робити помилки.
9
Почавши спілкуватися по-англійськи письмово, ви зможете з часом і говорити. Наприклад, з новими друзями, з якими ви познайомилися в соціальних мережах. Використовувати для такого спілкування можна Skype. Не засмучуйтеся, що вдома вам не з ким говорити по-англійськи. Якщо ви будете систематично слухати англійську мову і навчитеся вільно її розуміти, заговорите ви відразу, як тільки потрапите у відповідну мовну середу.