Як зробити заземлення в хрущовці. Як заземлити ванну в хрущовці.

Додаткове заземлення може знадобитися для того, щоб позбутися від низькочастотного гулу в 50 Гц. Такий гул «просочується» в звуковий тракт і заважає нормальному сприйняттю звуку микшерского пульта, гітари або комп'ютера. Крім того, заземлення необхідно при установці побутових приладів - пральної машини, електроплити і т.д.
Вам знадобиться
  • - товстий багатожильний кабель;
  • - саморізи;
  • - шайба;
  • - металевий стержень або лом;
  • - дриль ;
  • - кусачки;
  • - пассатижи;
  • - викрутка;
  • - ключ від електрощита.
Інструкція
1
Якщо ви живете в двох-або п'ятиповерховому будинку споруди середини ХХ століття (так званої «хрущовці»), спробуйте знайти близько сходової площадки електрощит. Можливо, він закритий. В такому випадку зверніться до відповідальних за щиток мешканцям або електрикам ЖЕКу і візьміть ключ.
2
У разі якщо в щитку є заземлення , дотягну до нього з квартири. Візьміть товстий багатожильний кабель і простягніть його від приладу (або розетки) до електрощита. Відкрийте щит і знайдіть місце, де до корпусу прикручено безліч проводів.
3
Зачистіть кінець кабелю на 2-3 см, розділіть оплетку на дві частини, вставте між ними саморіз (для більш щільного контакту можете надіти на нього шайбу). За допомогою пассатижей скрутіть кінці обплетення, створивши щільне кільце. Укрутите саморіз в отвір, розташований в електрощиті так, щоб він сів досить щільно.
4
Інший кінець кабелю також зачистите. В комп'ютері, пральній машині, електроплиті або іншій техніці знайдіть місце для заземлення ззаду, на металевому шасі, і прикрутіть до нього провід за допомогою самореза. Зазвичай місце заземлення позначається значком у вигляді перевернутої букви «Т» з додатковою штрихуванням внизу або словом Ground (GND). Можливо, поруч із позначкою ви побачите затискач або спеціальний кріпить болт.
5
Для того щоб заземлити розетку, підключіть провід до спеціального третього контакту, призначеному для цієї мети (він є в усіх європейських розетках).
6
Якщо ви не знайшли в під'їзді електрощита з можливістю заземлення, зійдіть в підвал. Часто заземлення в хрущовках розташовується на ввідному розподільчому щиті, розташованому саме в підвалі. В такому випадку простягніть кабель від своєї квартири прямо до цього щиту (ключі від підвалу і щита попросите в ЖЕКу).
7
Для жителів перших поверхів є ще один варіант - виведіть дріт заземлення через вікно. Візьміть металевий стержень довжиною 1,5-2 метри, наприклад, лом, з одного боку просвердлите отвір під саморіз. Вбийте стрижень в землю за допомогою кувалди, а в решту прикрутите саморіз з закрученим проводом. Щоб поліпшити провідні якості землі, розведіть у відрі води півкіло солі і вилийте в місце, де закопали штир.
Корисна порада
Ні в якому разі не варто робити заземлення в хрущовці через труби опалення, каналізаційні стояки, балконні огорожі. Це заборонено правилами безпеки електроустановок.