Як позбавити дитину від гикавки.

Для дітей гикавка - досить часте явище. Вона може початися після відрижки, при замерзанні або квапливості в їжі, сильному стресі або плачі. Позбавити дитини від гикавки можна різними способами. Якщо один не допоможе, випробуйте інший.
Вам знадобиться
  • - теплу ковдру або одяг;
  • - ложка, пляшечка або кружка з водою;
  • - шматочок сухого хліба;
  • - цедра лимона;
  • - ложка цукру;
  • - морозиво або фруктовий лід;
  • - компрес або лід.
Інструкція
1
Щоб позбавити від гикавки грудного дитини , спробуйте визначити причину. Якщо він замерз, зігрійте його. Дайте йому попити - молока або води, причому деяким дітям допомагає питво з ложки, іншим - з пляшки, а третім - тільки мамина груди. Покладіть дитини на животик і погладьте його спинку.
2
Після годування потримайте малюка вертикально, притиснувши до грудей. Якщо він не спить, попросіть когось відвернути його іграшкою, щоб малюк потягнувся. Можете його трохи полоскотати - діафрагма розслабиться і перестане скорочуватися.
3
Малюкові постарше запропонуйте пожувати шматочок сухого хліба, цедру лимона або з'їсти маленьку ложку цукру. Можете також дати трохи морозива або фруктового льоду.
4
Прикладіть до горла щось холодне, компрес або лід. Не тримайте довго, щоб дитина не застудився. Якщо не допомогло відразу, спробуйте інший спосіб.
5
Запропонуйте малюкові зчепити руки в замочок, підняти над головою і потягнутися всім тілом. Добре, якщо при цьому він буде робити швидкий і глибокий вдих, змінюючи його повільним видихом. Такий спосіб добре допомагає, якщо гикавка викликана хвилюванням або переляком.
6
Закрийте дитині вушка і дайте випити води. Чим старша дитина, тим більше можливостей зробити цей спосіб більш ефективним - наприклад, затримати дихання під час пиття. Дуже добре може допомогти, якщо дитина нахилиться і в цьому положенні вип'є води (цей спосіб вимагає певної вправності, так як пити дуже незручно).
7
Попросіть дитини зробити глибокий вдих і потім спробувати «проштовхнути» повітря в район живота. Якщо малюкові вдасться таким чином «подихати животом», він майже напевно позбудеться гикавки.
8
Якщо гикавка повторюється занадто часто, зверніться до лікаря-невролога - він визначить причину і призначить необхідне лікування. Однак для деяких дітей гикавка кілька разів на день є нормою і з часом сама проходить.