Як навчити дитину говорити й читати.

Перша дитяча посмішка сама щира і чиста. Перші невпевнені кроки ледь зміцнілих ніжок неймовірно зворушливі. Перші слова малюка найбільш значущі. Батьки завжди дуже пишаються дитиною, яка день за днем осягає навколишній світ. І в їх силах всіляко сприяти його успішному розвитку, в тому числі інтелектуальному.
Інструкція
1
Свої перші звуки малюк починає вимовляти приблизно з двох місяців. З цього віку і слід вчити дитини говорити. Раннє спілкування з дитиною не повинно складатися з слів і тим більше пропозицій, використовуйте більш зрозумілий для нього мова - лепет. На цьому етапі у малюка з'являється бажання наслідувати вашим звукам. Бажано відразу працювати і над розвитком дрібної моторики. Адже центр координації руху пальців рук і мовної центр розташовані настільки близько, що активний розвиток першого тягне за собою не менш активний розвиток останнього. Іншими словами, чим швидше маля навчиться працювати пальчиками, тим простіше йому буде опанувати мовними навичками.
2
У віці від 6 до 12 місяців дитина переходить від уміння прислухатися до спроб відтворювати почуте. Візьміть за правило супроводжувати кожну вашу дію коментарями. Помітивши, що малюк захоплений чимось тим, що відбувається, тут же вголос описуйте подія, прикувати його увагу. Таким чином, в мозку дитини сформується певний зв'язок між словами та їх значеннями.
3
Приблизно до року малюк відмінно засвоює мову жестів. Ваше завдання - в процесі гри змушувати його замінювати жести словами. Тому не кидайтеся відразу виконувати його «вказівки», діставши, наприклад, іграшку з верхньої полиці. Уточніть, яка саме йому потрібна: машинка або ведмедик, велика чи маленька і т.д.
4
Не лінуйтеся читати дитині вірші і казки, при цьому детально обговорюйте ілюстрації, докладно розписуйте сюжети, які знайшли відображення в картинках.
5
З двох років малюк переходить від процесу накопичення пасивного словникового запасу до спроб знайти йому активне застосування. На цьому етапі слід пов'язати промову з координацією руху. Здійснити це, зрозуміло, краще за допомогою гри. Наприклад, пограйте в «подай мені ...». Правила гранично прості: називаєте або описуєте предмет, який малюк повинен вам подати, що він з радістю і робить.
6
У цьому ж віці можна приступати до навчання малюка читанню. Починати рекомендується з кубиків, кожна грань яких повинна містити не тільки букву, а й графічне зображення слова-символу. Вимовляти літери слід так, як вони звучать в складі слів. Приміром, буква «Л» - це «ле», а не «ел», «К» - це «к», а не «ка» і т.п. Не квапте дитини , цілком достатньо вивчати по букві за пару днів, але не забувайте періодично повторювати пройдений матеріал.
7
Після того як пройдетеся по всіх буквах на кубиках, змініть наочні посібники. Справа в тому, що в розумінні дитини літери будуть асоціюватися з певними зображеннями, тому придбайте кубики з іншими символами, картки або зовсім буквар в картинках.
8
Приблизно з трьох років малюк буває готовий приступати до читання. Для початку можете скористатися все тими ж наочними посібниками. Складіть з букв будь-який склад, в якому за згодної слід голосна, наприклад, «ка» або «па», потім поміняйте букви місцями і вимовляєте кожен склад співуче. Потім розгляньте склади, які з двох приголосних і гласною.
9
Проштудіювавши наявні кубики і картки, придбайте спеціальну книгу, в якій весь текст розбитий на склади. Гарні навчальні посібники, в яких після кожного простого пропозиції мається графічне зображення. Таким чином, малюк зможе самостійно контролювати правильність прочитання. Коли дитина навчиться впевнено читати склади, подаруйте йому справжнісіньку дитячу книжку, де слова пишуться як у дорослих книгах, будучи не розділеними на склади.
Корисна порада
Якщо ви хочете загострити увагу дитини на ваших словах, присядьте, щоб бути на одному з ним рівні. Промовляючи слова, дивіться йому в очі, говорите спокійним голосом. По-перше, маляті вельми підлестить той факт, що з ним говорять на рівних, і він буде намагатися розмовляти «як дорослий». Крім того, контакт «очі в очі» зробить ваші стосунки більш довірливими.