Як запрягати хаскі.

Хаскі - їздові собаки, тому навіть маленькі цуценята будуть демонструвати вам своє бажання бігати і тягнути. З раннього віку цих цуценят привчають не боятися великої кількості людей, транспорту, гучних пострілів - частих атрибутів гоночних змагань. А з півроку ви можете вже починати запрягати хаскі.
Вам знадобиться
  • - шлейка;
  • - потяг;
  • - шнур для скіджорінг з амортизатором;
  • - пояс для скіджорінг.
Інструкція
1
пошейте цуценяті м'яку маленьку шлею, на якій закріпіть легку іграшку. Іграшка повинна бути дійсно легкою - не можна давати великі фізичні навантаження поки скелет собаки ще не сформувався остаточно. Відволічіть цуценя, якщо він зацікавився іграшкою, пробіжіться разом з ним. Поступово перенесіть заняття на вулицю і привчите малюка до шлейки і буксирування легких предметів.
2
Запрягати хаскі «на пробу» можна починати не раніше того, як собаці виповниться рік. Підберіть в спеціальному магазині необхідне спорядження за її розмірами. Якщо ви збираєтеся разом з нею кататися на лижах, займатися скіджорінгом, то вам буде потрібно шнур з амортизатором для собаки і спеціальний пояс для вас. Для тренувань на час, якщо ви збираєтеся брати участь в гонках, прикупите лічильник кілометражу, швидкості і секундомір.
3
шлеек за час навчання і тренувань вам буде потрібно багато, їх слід міняти в міру зростання собаки і зношеності. Не купуйте цю упряж «на виріст», вона повинна бути підігнана точно за розмірами собаки. Запряга собаку, Протягніть її лапи в петлі і закріпіть шлею регульованими ременями на спині. Всі різновиди шлеек мають однакову конструкцію: петлі для лап, петля для голови і петля, на яку кріпиться потяг.
4
Амортизатор, який покликаний запобігти різким ривки при русі собаки, дозволять уникнути больових відчуттів. Повідцем і мотузкою його не замінити, в крайньому випадку, ви можете виготовити його самостійно. Сплетіть його з гумки, складеною в кілька разів.
5
Придбайте потяг, який кріпиться до шлейки з карабінами з бронзи, які не так сильно мерзнуть при низьких температурах. Для виготовлення потяга самостійно, використовуйте альпіністський шнур діаметром 5-6 мм. Його необхідно сплести в товсту мотузку 10-15 см в діаметрі.
6
Навчаючи собаку бігати в упряжі з вантажем, паралельно відпрацьовуйте з нею виконання найпростіших команд: «право», «ліво», «тихіше», «вперед», «стій».