Як налагодити відносини з дитиною-підлітком.

Підлітковий вік застає зненацька не тільки дітей, а й їхніх батьків. Підліток толком не усвідомлює змін, що відбуваються з ним. Та й батьки не готові його сприймати по-новому. Все це призводить до того, що існував раніше контакт між дитиною і батьками валиться, а підліток замикається в собі.
Інструкція
1
Намагайтеся зосередитися на позитивних рисах характеру вашої дитини і частіше його хвалити. Не скупіться на похвалу, адже, як відомо, «похвала окрилює». Хваліть дитину-підлітка навіть в тому випадку, якщо вам здається, що виконати те чи інше завдання або роботу він міг би набагато краще.
2
Стримуйте себе, щоб, бува, не дорікнути підлітка. У діти ставляться до зауважень занадто критично. Вирвалася з ваших уст претензія може привести до серйозних наслідків: підліток почне «накручувати себе» і розвивати всілякі негативні думки, через що згодом можуть виникнути комплекси і занижена самооцінка.
3
Ненав'язливо цікавтеся життям своєї дитини. Але пам'ятайте: ніяких нотацій! Критика і нотації - вороги ваші відносин з дитиною - підлітком!
4
Постарайтеся стати для своєї дитини справжнім другом. Якщо вам вдасться знайти «золотий ключик» до свого підросла, ви зможете домогтися того, що син або дочка будуть з вами гранично відверті, що в свою чергу дасть вам можливість скорегувати вчинки дитини і вберегти його від поганого впливу.
5
Все бесіди з дитиною - підлітком і повчання ведіть тільки в доброзичливо тоні! Якщо ви відчувайте, що пік емоційної напруги зростає, відкладіть розмову, поки не вщухнуть почуття. Пам'ятайте: перш ніж почати розмову з дитиною - підлітком, з ним потрібно налагодити зоровий контакт.
6
Діліться з дитиною своїм життєвим досвідом. Проте ні в якому разі не беріть на себе весь вантаж його помилок, оскільки це може привести до того, що підліток у майбутньому не зможе вирішувати виникаючі проблеми самостійно.
Корисна порада
Не зневіряйтеся, якщо вжиті вами спроби налагодити відносини з дитиною-підлітком не увінчалися успіхом! Пам'ятайте: насправді ви володієте куди більшими можливостями по впливу на свою дитину, ніж ви вважаєте.
Виховувати дітей - складно і відповідально. Особливо важким процес управління дитиною стає, коли він досягає підліткового віку. Підлітки - вже не діти, але ще не дорослі. У цей період відбувається становлення особистості; часом може здаватися, що на підлітка немає ніякої управи. Батькам і оточуючим людям важливо налагодити правильні відносини з підлітком.
Інструкція
1
Стримуйте себе, щоб ненароком не висловити закиди або претензії. В підлітковому віці зауваження становят критичними: вони запам'ятовуються, дитина починає розвивати думки, що призводить до розвитку комплексів і зниженню самооценкі.Іногда вам здається, що підліток ігнорує слова. Повірте - це не так. Повне ігнорування наступає, коли підліток розуміє, що крім докорів, нічого від вас не почує. Стримуйтеся, стримуйтеся і ще раз стримуйтеся.
2
Дітям в підлітковому віці здається, що вони нікому не потрібні, що батькам немає до них ніякого діла. Спростуйте це: говорите з підлітком так, щоб він розумів, що ви його підтримуєте, любите, що ви - одна сім'я.
3
Ведіть бесіди і повчання виключно в доброзичливому тоні. Тільки так можна сподіватися, що підліток зверне увагу на слова.
4
Стати другом для дитини. Другові можна розповісти все, що гнітить і тривожить. Навчіться бути уважним слухачем.
5
Перш ніж почати бесіду з підлітком, переконайтеся в тому, що з ним налагоджений зоровий контакт.
Зверніть увагу
Не починайте розмовляти з підлітком, якщо ви роздратовані або сильно засмучені. Розмовляючи в такому стані, складно стримати негативні почуття і емоції.
Корисна порада
Ви досягнете у формуванні відносин з дитиною-підлітком успіху, якщо зумієте завоювати його довіру. Саме довіра - наріжний камінь добрих відносин.