Як поводитися в бібліотеці.

Правила поведінки в бібліотеці не обмежуються вимогою дотримуватися тиші. Перед походом в бібліотеку запам'ятайте ще кілька порад, які допоможуть вам провести час продуктивно, з користю для себе і без шкоди для оточуючих.
Інструкція
1
Перед першим візитом зайдіть на сайт бібліотеки. Випишіть для себе час роботи, інформацію про вихідні та санітарні дні. Зазвичай на сайті можна знайти інформацію про умови надання послуг, у тому числі платних. Так що ви можете заздалегідь дізнатися, в які зали бібліотеки вам потрібно буде піти і на яку допомогу можна буде розраховувати.
2
Прийшовши в бібліотеку, залиште верхній одяг у гардеробі. Навіть якщо ви заскочили на пару хвилин, щоб здати книгу, дотримуватися це правило пристойності необхідно. Якщо у вас з собою об'ємні сумки і пакети, залиште їх у ящиках для зберігання. Зайві речі будуть вам заважати, а шурхіт пакетів може відволікати і дратувати інших відвідувачів.
3
Якщо ви звертаєтеся за допомогою до співробітника бібліотеки, розмовляйте напівголосно, щоб не відволікати оточуючих. Оскільки багато в бібліотеці не просто читають для розваги, а працюють, їм необхідно зосередитися. Будь-які сторонні звуки можуть збивати з думки.
4
Цікаву Для вас книгу або періодичне видання ви можете прочитати в читальному залі бібліотеки. При цьому не мисліть і не загинайте сторінки, що не підкреслюйте нічого в тексті, навіть простим олівцем. Старі ветхі видання розкривайте з особливою обережністю, не поспішаючи. Не фотографуйте фрагменти книги. Якщо вам потрібен якийсь уривок тексту або ілюстрація, ви можете за додаткову плату відсканувати документ або зняти з нього ксерокопію. У цьому вам допоможе співробітник бібліотеки.
5
На час роботи в читальному залі відключайте телефон або переводите його в режим без звуку. Якщо вам зателефонували, навіть для короткого розмови вийдіть в коридор. Також небажано розмовляти в бібліотеці і без допомоги телефону. Якщо ви йдете туди з одним або колегою, обговорюйте всі питання по шляху. Крім того, в багатьох бібліотеках є обладнані диванами холи, кафе - ви завжди можете зробити перерву і поговорити там.
6
Якщо вам захотілося перекусити, не вгамовують голод не відходячи від книги. Як правило, їсти і пити в бібліотеках можна тільки на території буфетів.
7
По можливості не беріть з собою в бібліотеку маленьких дітей. Поки ви будете працювати з книгою, малюк занудьгує і напевно почне розважати себе сам, заважаючи оточуючим. Правда, в деяких бібліотеках є дитячі кімнати. Там ви можете залишити своє чадо під наглядом досвідчених педагогів та в компанії з дітьми.