Як валяти іграшки. валяні іграшки інструкція.

Техніка сухого валяння вовни вигідно відрізняється від мокрого тим, що можна більш акуратно, ювелірно опрацьовувати дрібні деталі. Ця перевага зручно використовувати при створенні іграшок. Ви можете зробити навіть дуже мініатюрний екземпляр заввишки не більше 2-3 сантиметрів, виконаний виключно з вовни.
Вам знадобиться
 • - поролон;
 • - голки для валяння;
 • - шерсть.
Інструкція
1
Намалюйте іграшку на папері. Створіть її образ в найдрібніших деталях, визначте розміри всіх складових частин падлюка, способи їх кріплення. Щоб під час роботи не відволікатися на вимірювання деталі лінійкою, заздалегідь приготуйте шаблони. На щільному картоні намалюйте контур деталі необхідного розміру, виріжте отвір по цьому контуру. Під час валяння можна буде укладати заготовку в отвір і підганяти під потрібний розмір.
2
Підготуйте робоче місце і інструменти. Оскільки під час роботи шерсть протикається наскрізь, стіл потрібно захистити від подряпин, а голки - від поломок. Досить обзавестися щіткою, на якій обробляють деталі. Якщо вам не хочеться витрачатися на спеціальну щітку, замініть її щільним і досить товстим поролоном. Купуйте кілька голок для валяння. Вони розрізняються за розміром. Чим крупніше іграшка, яку ви робите, тим більше повинна бути голка. Для опрацювання дрібних деталей використовують найтонші голки.
3
Шерсть значно зменшується в розмірах після процедури валяння. Тому беріть шматок, приблизно в 2 рази перевищує розмір майбутньої деталі іграшки . Розділіть шерсть на окремі волокна, розірвіть їх кілька разів, щоб маса вийшла більш пухнастою. Такий матеріал буде краще, рівномірніше звалюють. Скачайте з пухнастою маси приблизну форму деталі. Покладіть її на щітку або поролон і починайте звалюють, протикаючи по всій поверхні голкою. Голка повинна входити і виходити з вовни під однаковим кутом. Щоб виріб вийшло рівним, намагайтеся якомога рівномірніше усіяти шматочок вовни уколами голки.
4
Для виготовлення великої іграшки можна використовувати синтепон. Його потрібно розірвати на волокна, скачати, обернути зверху шерстю потрібного кольору і після цього звалюють. Так ви заощадите на матеріалі. Чим довше ви будете обробляти шерсть голкою, тим щільнішою, гладкою і маленькою ставатиме деталь.
5
Щоб додати кольорову пляму або змінити форму основи, покладіть на неї додатковий шар вовни і обробіть голкою маленького діаметру. Таким чином ви можете «намалювати» на іграшці виразну мордочку.
6
Місце з'єднання деталі з основою НЕ обробляйте, воно повинно залишитися м'яким. Під час складання виробу ви зможете прівалять деталь так, щоб ця ділянка повністю «злився» з формою основи. Якщо вам не вдалося вирівняти місце з'єднання, спробуйте замаскувати його. Викладайте на цю ділянку тонкі шари шерсті і звалюють тонкою голкою. Нарощуйте верстви до тих пір, поки поверхня не стане досить рівною.
Робити м'які іграшки своїми руками можна різними способами. Майстрині шиють їх з хутра та тканини, в'яжуть спицями та гачком. Дуже симпатичні і пухнасті іграшки-тварини виходять, якщо використовувати техніку сухого валяння.
Вам знадобиться
 • - шерсть для валяння потрібних відтінків;
 • - голка для шиття;
 • - голки для валяння №38 та №40;
 • - зворотна голка;
 • - губка;
 • - нитки;
 • - ножиці;
 • - готові очі для іграшок або полубусінкі;
 • - клейовий пістолет.
Інструкція
1
Зробіть голову іграшки. Візьміть невеликий пучок вовни, руками скачайте з нього кульку. Покладіть його на спеціальну губку і почніть валяти голкою №38, протикаючи заготовку наскрізь. В процесі валяння, додавайте ще волокна, щоб деталь вийшла об'ємніше.
2
Надайте голові потрібну форму за допомогою голки №40. Розгладьте поверхню елемента. З боку мордочки зробіть деталь плоскою.
3
Візьміть ще один пучок невеликого розміру. Сформуйте з нього овал. Прикладіть до мордочці іграшки та пріваляйте голкою №40, формуючи щічки.
4
Щоб надати іграшці більш природний вигляд, відірвіть невелика кількість вовни іншого відтінку, світліше або темніше основного, трохи розтягніть її, прикладіть до голови і пріваляйте голкою. Щоки іграшки обваляйте шерстю білого кольору.
5
З пряжі рожевого кольору скачайте маленький кульку, який буде служити як носика іграшки. Пріваляйте його до мордочки.
6
Зробіть тулуб іграшки. Відірвіть пучок шерсті і надайте йому руками конусоподібну форму. Покладіть деталь на губку і, тикаючи в неї голкою №38, надайте подовжену форму. Потім більш тонкої голкою для валяння сгладьте поверхню тільця, зробіть невеликі поглиблення в місцях, де будуть кріпитися передні і задні лапи іграшки.
7
Сформуйте лапи. Візьміть пучок вовни основного кольору. Скачайте з нього ковбаску і зваляти деталь для лапки. Аналогічним чином зробіть інші. Щоб іграшка могла стійко стояти на ногах, зробіть нижню частину задніх лап більш широкою. Пришийте голову і лапи до тулуба міцними капроновими нитками.
8
зваляли деталі для вушок. Для цього візьміть 2 пучка основного кольору рівної величини. Злегка растрепіте волокна. Покладіть шерсть на губку і сформуйте 2 однакові плоскі деталі. Візьміть елемент в руку і обробіть маленької голкою краю вушок, одночасно надаючи їм потрібну форму. Прикладіть вуха до голови і пріваляйте.
9
Для вічко використовуйте готові елементи (їх можна придбати в магазині для рукоділля) або полубусіни чорного кольору. Приклейте їх до мордочці за допомогою клейового пістолета. Бровки зробіть з вовни чорного кольору, язичок - з рожевих або червоних волокон.
10
Щоб зробити валяную іграшку пухнастою, зворотної голкою кілька разів проколіть по голові і тілу вироби. Робіть це, поки не досягнете потрібного результату.