Як бути, якщо напала собака.

Собака є потенційною небезпекою для незнайомців. Якщо вона ніколи не нападала на людей, ймовірність прояву агресії виключати не можна. Навіть напад невеликий за розміром собаки може принести багато серйозних травм людині.
Інструкція
1
Бездомне тварина може напасти через те, що відчує чужака на своїй території. Собака на повідку може проявити агресію, захищаючи господаря. В якості подразника в тому і іншому випадку будуть виступати ваші помахи руками, гучний голос, стрімкі кроки. Попросіть господаря заспокоїти вихованця, а якщо собака бездомна, самі скомандуйте «Фу!». Не повертайтеся спиною до гарчить собаці і в жодному разі не відводите погляд.
2
Зберігайте зовнішній спокій - тварини почувають вашу паніку. Ніколи не намагайтеся тікати від собак, адже вони бігають в кілька разів швидше людини. Тим більше, якщо ви побіжите, то остаточно утвердитесь в ролі жертви. Не падайте на землю. Оскальте зуби і голосно заричить, не зводячи від собаки очей. Якщо це бездомний пес, швидше за все, він гарчить або переслідує вас тільки для того, щоб прогнати зі своєї території. Повільно, не відриваючи погляду, постарайтеся залишити це місце.
3
Якщо ви побачили, що на вас мчить собака, візьміть жменю піску або землі. Коли вона підбіжить, киньте в очі. Так само, до речі, роблять і при нападі людини. Якщо собака ще далеко від вас, постарайтеся залізти на дерево. Поруч опинився водойму? Сміливо заходьте у воду і Попливи від берега. Швидше за все, собака теж пірне у воду, але вкусити під час плавання вона не зможе. Опинившись у воді або на дереві, кличте на допомогу.
4
Спеціально нацьковані собаки становлять для людини особливу небезпеку. Вони нападають блискавично, збиваючи з ніг. В цьому випадку врятуватися можна, тільки завдавши біль тварині. Справа в тому, що якщо цього не зробите ви, вам нашкодить пес. Озбройтеся палицею і в момент нападу, коли тіло собаки витягнеться, вдарте під ребра. Якщо палки не знайшлося, доведеться бити ногами. Вдаючись до цієї, на жаль, далеко не гуманною мірою захисту, важливо усвідомлювати, що якщо не ви перший заподієте нацькований собаці біль, то вона може вас загризти. Якщо ви будете вести себе не як жертва, а як нападник, інстинкт самозбереження тварини повинен взяти верх.