Як заміряти струм витоку.

Ток витоку - це ток втрати акумуляторної батареї чи іншої енергетичної установки. Виникає він через зниження опору ізоляції електричного кола. Причому сама ізоляція може залишатися непошкодженою. Для забезпечення нормальної продуктивності акумулятора, необхідно вчасно виявляти, заміряти і усувати ток витоку.
Інструкція
1
Вимкніть всі споживачі енергії в автомобілі: автомагнітолу, сигналізацію, лампочки всередині салону, підсвічування дверей і багажника - загалом все, що може впливати на вимірювання.
2
Візьміть амперметр або мультиметр, поставлений в режим амперметра, встановіть шкалу вимірювання на розподіл 10 А.
3
Вимкніть «плюсову» клему акумулятора, підключіть в розрив ланцюга вимірювальний прилад, щоб його плюсової провід йшов на акумуляторну батарею, а мінусовій - до контактної клеми вашого авто. Почекайте близько 5 хвилин, перш ніж почати вимірювання. Електроніка деяких автомобілів продовжує функціонувати після відключення протягом декількох хвилин.
4
Поверніть ключ запалювання в положення «0». Вимірювальний прилад не повинен показувати наявність проходить струму. При виникненні струмів на приладі перевірте контактні ланцюга генератора і стартера.
5
Поверніть ключ запалювання в положення «стоянка». Вимірювальний прилад повинен показувати незначні струми в ланцюзі до 0,1 А. Якщо струми перевищують це значення, перевірте ланцюга живлення додаткових приладів авто: освітлення салону, прикурювач, аудіосистема і т.д. Для цього слід по черзі виймати запобіжники з відповідних приладів до зникнення струмів витоку.
6
Встановіть ключ запалювання в режим «1», але не включайте двигун. Вимірювальний прилад повинен показувати значення струмів в межах 1-2 А. Якщо значення струму значно перевищують даний показник, перевірте всі ланцюги автомобіля, по черзі відключаючи їх, замеряя струм, звіряючи з потрібними значеннями, які вказані в технічній документації на автомобіль.
7
Причиною витоку струму можуть стати банальне пошкодження ізоляції або окислилися контакти. У будь-якому випадку, перш за все, необхідно перевірити справність акумуляторної батареї.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=n-0wAqnMQGk
Зверніть увагу
Існує межа витоку акумуляторної батареї 0,02-0,04 А, який не впливає на процес роботи двигуна. Однак при більш високих значеннях виникає небезпека сильної розрядки акумулятора.