Як розрахувати шків. формула розрахунку передавального числа оборотів шківів.

Шківи використовуються для передачі крутного моменту від двигуна до інших вузлів і агрегатів. Для розрахунку оптимальних величин вузлів, складових ремінну передачу, необхідно зробити деякі обчислення.
Інструкція
1
Розрахуйте діаметр ведучого шківа за формулою: D1 = (510/610) · (p1 · w1) (1), де: - p1 - потужність двигуна, кВт; - W1 - кутова швидкість ведучого вала, радіани в секунду. Величину потужності двигуна візьміть з технічної характеристики в його паспорті. Як правило, там же вказується кількість обертів двигуна в хвилину.
2
Переведіть кількість обертів двигуна в хвилину в радіани в секунду, помноживши вихідне число на коефіцієнт 0,1047. Підставте знайдені числові значення в формулу (1) і обчисліть діаметр ведучого шківа (вузла).
3
Обчисліть діаметр веденого шківа за формулою: D2 = D1 · u (2), де: - u - передавальне число; - D1 - розрахований за формулою (1) діаметр ведучого вузла. Передавальне число визначте діленням кутовий швидкості ведучого шківа на необхідну кутову швидкість веденого вузла. І навпаки, по заданому діаметру веденого шківа можна розрахувати його кутову швидкість. Для цього обчисліть відношення діаметра веденого шківа до діаметра ведучого, потім поділіть на це число величину кутової швидкості ведучого вузла.
4
Знайдіть мінімальне і максимальне відстань між осями обох вузлів за формулами: аmin = D1 + D2 (3), Аmax = 2,5 · (D1 + D2) (4), де: - аmin - мінімальна відстань між осями ; - Аmax - максимальна відстань; - D1 і D2 - діаметри ведучого і веденого шківів. Відстань між осями вузлів не повинно бути більше 15 метрів.
5
Розрахуйте довжину ременя передачі по формулі: L = 2А + П/2 · (D1 + D2) + (D2-D1)?/4А (5), де: - А - відстань між осями ведучого і веденого вузлів , -? - Число «пі», - D1 і D2 - діаметри ведучого і веденого шківів. При обчисленні довжини ременя додайте до одержали числу 10 - 30 см на його зшивку. Отже, користуючись наведеними формулами (1-5), ви легко зможете розрахувати оптимальні величини вузлів, складових плоскопасової передачу.