Як навчити дитину програвати.

Важко бути переможцем завжди і у всьому, але гідно поводитися під час програшу - це теж перемога, маленька перемога над собою. Уміння програвати закладається в дитинстві, тому батьки повинні приділяти цьому особливу увагу.
Інструкція
1
Покажіть дитині на власному прикладі, як слід поводитися під час програшу. Привітайте його з перемогою і потисніть руку, коли він виграє, наприклад, в настільні ігри.
2
Поясніть йому, що невдача - це важливий досвід, і якщо він бачить свої помилки, у нього є шанс надалі їх не допускати. Будь-яке сьогоднішня поразка може стати платформою для майбутніх перемог.
3
Підтримуйте дитини своєю любов'ю. Коли він упевнений, що любимо, незалежно від його перемог і поразок, йому простіше впоратися з негативними ситуаціями.
4
Навчіть дитини правильно вихлюпувати емоції. Він може кричати, тупати ногами, стрибати, але його агресія не повинна шкодити іншим людям.
5
Постарайтеся пояснити малюкові, що участь у грі - це найголовніше. Навчіть його виносити з процесу гри все найкраще - емоції, навички. Коли дитина зацікавиться самою грою, він буде адекватно сприймати поразки і перемоги.
6
Залиште його на деякий час, щоб він міг пережити невдачу самостійно. Потім разом спробуйте розібратися, чому так вийшло. Виявивши помилки, допоможіть дитині опрацювати їх.
7
Навчіть дитини вірно розподіляти відповідальність за невдачі. Поразка залежить від таких факторів, як уважність, везіння, рівень підготовки.
8
Хваліть малюка і за перемоги, і за гідну поведінку під час програшу. Скажіть йому, що він став набагато краще грати, що суперникам довелося попотіти, щоб забрати у нього пальму першості.
9
Вивчайте дитини шанобливо ставитися до почуттів інших дітей. Перемога - це чудово, але не варто ображати тих, хто програв, сміятися над ними. Нехай дитина підбадьорить своїх друзів. Якщо він навчитися правильно реагувати на поразку своїх товаришів, то й власні промахи буде сприймати набагато спокійніше.