Як зробити паперовий кораблик.

Мистецтво орігамі налічує не одне століття. З паперу можна зробити найрізноманітніші іграшки - квіти, звіряток, літачки, кораблики . На відміну від більшості поробок, придуманих японськими майстрами цього дивного мистецтва, класичний кораблик робиться не з квадрата, а з прямокутника.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Кораблик можна зробити з будь-якого паперу, навіть з цукеркового фантика. Але якщо ви хочете, щоб він якийсь час втримався на воді, візьміть щільний лист. Це може бути, наприклад, папір для малювання та креслення. Формат А4 цілком підійде.
2
Складіть паперовий прямокутник навпіл, поєднавши його короткі сторони. Намагайтеся згинати папір якомога рівніше. Лінію згину необхідно добре загладити, щоб паперова човник краще тримала форму.
3
Покладіть вийшов у вас подвійний прямокутник на стіл так, щоб згин опинився зверху. Знайдіть середину лінії згину. Її можна навіть намітити, акуратно склавши прямокутник удвічі і знов-таки поєднавши короткі сторони. Середню лінію годі й загладжувати, її потрібно просто намітити.
4
Знову покладіть прямокутник так, як в попередньому кроці. Загніть верхні вугілля до середньої лінії. Ці згини треба гарненько загладити. У вас вийшов трикутничок-вітрило, а під ним - 2 смужки.
5
Загніть одну смужку так, щоб лінія згину збігалася з нижніми краями вітрила. Точно так же загніть нижній прямокутник і з іншого боку. Верхні кути обох смужок підігніть, щоб вони охоплювали парус. Бажано, щоб кути разгибайтесь. Якщо папір цупкий і не дуже добре тримає форму, краще їх взагалі загнути так, щоб трикутнички опинилися між бортами і вітрилом.
6
Акуратно розправте пальцями вийшла у вас конструкцію і зігніть її так, щоб вийшов квадрат. Покладіть фігуру на стіл закритим кутом вгору. Нижній кут загніть вгору і вставте його з закритим кутом. Лінію згину загладьте. Точно також відверніть другий кут. Потягніть за обидва відкритих кута і розправте кораблик.
Корисна порада
Для таких виробів дуже підходить кольорова глянцевий папір. Вона не дуже добре вбирає воду. Якщо ви зробите кілька різнокольорових човників з такого паперу, то ваша флотилія буде плавати в ставку або в струмку досить довго. Для паперового кораблика підійде і самоклеюча плівка. Паперовий шар в цьому випадку з неї знімати не треба. Виріжте прямокутник і зробіть кораблик так, як якщо б ви його робили зі звичайного аркуша ватману. З шматочків такий же плівки іншого кольору можна зробити прикраси - наприклад, емблему. Така плівка взагалі не розмокає у воді.
Всі ми прекрасно пам'ятаємо, як в дитинстві запускали паперові кораблики , які неслися стрімкими потоками талих весняних вод в невідомі дали. Дивно світлі спогади дитинства завжди залишаться в нашій пам'яті. А пам'ятаєте, як зробити цей самий кораблик з простого листа паперу ?
Вам знадобиться
  • Лист паперу, фломастери
Інструкція
1
Візьміть звичайний аркуш паперу . Бажано, щоб він був прямокутної або квадратної форми. Зігніть його строго навпіл. Якщо не врахувати цей фактор, то паперовий кораблик може вийти кособоким.
2
З того боку, де у вас знаходиться згин, зігніть куточки листа з обох сторін, дотримуючись їх симетричність. Дуже важливо, щоб у вас вийшов такий собі трикутник, вершина якого знаходилася б строго посередині листа.
3
Наступним кроком необхідно знизу зігнути один лист вгору і підвернути його куточки на іншу сторону (так, як показано на малюнку). Потім переверніть виріб зворотною стороною до себе і виконайте ту ж саму процедуру повторно.Прімечательно, що якщо розправити такий "пакетик", а потім загнути нижні частини куточків вгору, то вийде чудова солнцезащитная кепка, яка захистить вашу голову від теплового удару в спеку. Все залежить від розміру початкового листа.
4
Отже: далі розкрийте трикутник, а потім складіть його в зворотному напрямку, щоб в результаті вийшов ромб.
5
Зігніть до вершини вільні куточки ромба.
6
Потім необхідно перекласти фігуру знову, щоб з отриманого трикутника знову вийшов ромб.
7
Зігніть до вершини вільні куточки ромба.
8
Тепер необхідно "легким рухом руки" розтягнути трикутники, що вийшли в результаті наших маніпуляцій, в різні боки.
Зверніть увагу
Головне - дотримуватися етапи складання паперового кораблика, тоді все обов'язково вийде.
Корисна порада
Пишним доповненням до одержали кораблику буде його "бойова" розфарбування. Тут вже можна дати волю своїй фантазії. Розфарбувавши фломастерами свій кораблик в яскраві фарби, ви ніколи не втратите його з виду, навіть якщо стрімкий струмок спробує його у вас "викрасти".