Як позбутися від гострого зубного болю.

Гостра зубна біль ніколи не виникає просто так. Її причиною може бути глибокий карієс, пульпіт, періодонтит, абсцес або механічна травма. Вилікувати зуб в домашніх умовах не вийде, але можна полегшити свій стан до візиту до лікаря.
Вам знадобиться
  • - анальгетики;
  • - сода;
  • - гвоздикове або м'ятна масло;
  • - чистотіл;
  • - вата;
  • - лід;
  • - зубочистка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб позбутися від раптово виниклої гострої зубної болю - прийняти анальгетик. При несильним болю допоможе парацетамол, анальгін або аспірин, при нестерпної - «Нурофен» або «Кетанов». Проте користуватися даними засобами не можна довше 3-5 днів, а краще і зовсім не більше пари раз.
2
За допомогою зубочистки очистіть каріозну порожнину (якщо така є) від залишків їжі. Якщо це не усуне біль остаточно, то хоча б знизить її інтенсивність. Можете капнути в порожнину гвоздикове або м'ятна масло, вони заспокоять біль і на час зупинять поширення інфекції.
3
Якщо немає можливості звернутися до лікаря в день виникнення болю, робіть содові ванночки. Приготуйте концентрований розчин, додавши в стакан води півтори чайних ложки соди. Полощіть рот щогодини. Вираженим обез болю вающим властивістю володіє алкоголь, тому можна використовувати для полоскання горілку або коньяк. Але не забувайте спльовувати їх після процедури, особливо якщо у ваші плани входить візит до стоматолога. Ухвалений всередину алкоголь може знизити ефективність анестетика, який буде використовуватися під час лікування.
4
Якщо гострий зубний біль застигла вас зненацька за містом, скористайтеся природними засобами. Добре допомагає сік чистотілу, змішаний з водою в пропорції 1: 1. Просочіть їм вату, злегка відіжміть її і прикладіть до хворого зуба на 15 хвилин. Так як рослина отруйна, бажано не ковтати слину, а спльовувати.
5
Прикладіть до щоки з боку хворого зуба лід, загорнутий у рушник. Тримайте його протягом 10-15 хвилин. Після закінчення процедури ви відчуєте легке оніміння щоки і ясна. Правда обез болю вающий ефект збережеться не довше за 30 хвилин.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що остаточно впоратися з болем можна тільки в умовах стоматологічного кабінету, тому не зволікайте з візитом до лікаря.