Як швидко залікувати поріз на пальці. Як швидко залікувати глибокий поріз на пальці.

Неакуратне поводження з колючо-ріжучими предметами нерідко стає причиною порізів на пальцях рук. Поріз - наскрізне пошкодження всіх шарів шкіри. Не всякий поріз вимагає обов'язкової медичної допомоги, але якщо рана більше 2 см, пошкоджено сухожилля, або рана дуже глибока - краще звернутися до травмпункту. У більшості випадків з порізом пальців можна впоратися самостійно.
Вам знадобиться
  • - господарське мило, перекис водню 3%;
  • - атравматичного пов'язки, раневое покриття з колаген-хітозановий комплексом, антимікробна пов'язка-гель, пов'язка-сорбент;
  • - кава мелена ;
  • - хвойна живиця;
  • - мед, риб'ячий жир.
Інструкція
1
У першу чергу необхідно промити поріз або чистою водою з господарським милом, або перекисом водню. Ретельно оброблена рана - гарантія запобігання інфекції. Щоб поріз до заростання залишався чистим, його слід злегка підсушити марлевим тампоном і закрити стерильною пов'язкою.
2
Для швидкої зупинки крові щільно притисніть пов'язку до рани на 10-15 хвилин. Якщо кровотеча не припиняється, підніміть руку вище рівня серця і потримайте в цьому положенні 15-20 хвилин.
3
Для прискорення заростання порізу можна скористатися новинками серед перев'язувальних матеріалів. До них відносяться комбіновані атравматичного пов'язки з антимікробними властивостями, спеціальне раневое покриття на основі колаген-хітозановий комплексу, антимікробні пов'язки-гелі, біологічно активні пов'язки-сорбенти та ін. Більшість цих коштів є у вільному продажу в аптечній мережі та поповнення ними домашньої аптечки надасть істотну допомога в критичній ситуації.
4
Миттєво зупиняє кров при порізі мелкомолотий кавовий порошок. Досить посипати ним поріз і забинтувати на 2-3 доби. Рана швидко затягується.
5
Прекрасним заживляющим ефектом володіє хвойна живиця, яку можна нанести безпосередньо на поріз і забинтувати або заклеїти пластиром з антибактеріальним шаром.
6
Візьміть три чайних ложки меду і чайну ложку риб'ячого жиру, ретельно перемішайте і, наклавши на поріз, забинтуйте. Даний засіб, володіючи одночасно бактерицидні і вітамінними властивостями, сприяє швидкому загоєнню.
Зверніть увагу
Якщо протягом двох діб зберігаються симптоми запального процесу, такі як почервоніння тканин і підвищення температури навколо порізу, слід звернутися за допомогою до медичного закладу.
Корисна порада
У літній час для швидкого загоєння можна нанести на поріз розім'яті листя кропиви, подорожника, деревію, медунки, буряка, золотого вуса, каланхое та ін.
Життя повне небезпек. Навіть при великому бажанні ви не зможете убезпечити себе від різних травм, пошкоджень або порізів. На жаль, бігати до лікаря з кожного приводу неможливо. Це вимагає тимчасових витрат, а можливості відвідати доктора немає. Таким чином, варто навчитися лікувати порізи самостійно.
Інструкція
1
Отже, що ж робити, якщо вам не вдалося уникнути порізу. Для початку обробіть місце пошкодження 3-процентним розчином перекису водню. Це запобіжить утворенню гною, тому піна здатна видалити дрібні піщинки і бруд з рани.
2
Відмовтеся від зеленки або йоду. Їх використання лише викликає згортання білка в тканини, що перешкоджає загоєнню. Нанесіть 5-процентну настоянку йоду на шкіру навколо порізу. Можете поміняти цей засіб на спирт. У наступні дні намагайтеся не мочити поріз, тому це може призвести до інфікування. Дочекайтеся, коли фібрин сформує захисну скоринку. Для того щоб прискорити процес і захистити ранку, використовуйте бактерицидний пластир. Не забувайте міняти його час від часу.
3
Напевно, багато хто помічав, що діти тягнуть забите місце в рот. Тварини чинять так само - вони просто зализують свою рану. І це неспроста. Справа в тому, що слинні залози містять в собі епідермальний фактор росту або ЕФР. Він являє собою білок, який щодня виділяється в слизову оболонку вашої травної системи. Як приклад можна навести історію з гарячим чаєм.
4
Більшість людей за день випивають не одну чашку окропу. Проте жодних проблем зі здоров'ям не спостерігається. У той же час кава, пролита на руку або ногу, буде довгий час нагадувати про себе. Вирішення цієї загадки досить просте - зміст ЕФР в слизовій травної системи настільки велике, що в людини не виникає жодних неприємних відчуттів.
5
Все це наштовхнуло вчених на думку про створення спеціального ліки на основі епідермального фактора росту. Воно дозволить в найкоротші терміни загоювати рани і порізи. А поки скористайтеся власною слиною і просто оближіть місце порізу. Це зупинить кров і прискорить одужання.