Як почистити комп'ютер від пилу.

Як і будь-які інші пристрої, комп'ютер час від часу потребує капітальної прибиранні. Якщо на моніторі видно сліди від пальців, в клавіатурі - пил і крихти, а системний блок гуде, як злітає літак, вам терміново необхідно навести порядок.
Вам знадобиться
  • серветки, щітка, пилосос
Інструкція
1
Спершу необхідно відключити живлення від монітора і системного блоку. Краще всього відразу вийняти вилку з розетки, а не просто вимкнути комп'ютер .
2
Монітор.Для видалення плям ви можете використовувати вологі серветки або спеціальні засоби, які продаються в магазинах. Також ви можете використовувати прості махрові ганчірочки або ганчірочку для протирання очков.Ні в якому разі не протирайте монітор спиртом, це призведе до пошкодження спеціального покриття антивідблиску.
3
Клавіатура і мишь.На багатьох клавіатурах можна зняти кнопки, тоді ви зможете ретельно промити саму клавіатуру. Попередньо необхідно сфотографувати або замалювати розташування кнопок, інакше вам доведеться збирати цю мозаїку навмання. Знявши все кнопки з клавіатури, зберіть їх в поліетиленовий мішок, заповніть його водою і додайте трохи порошку. Потрясіть цей мішок, а потім промийте кожну клавішу водой.Главное ніколи не лийте воду на клавіатуру, це може привести до поломки. Мишку можна мити будь-яким способом (наприклад, серветкою зі спиртом або просто ганчірочкою). Якщо миша механічна, то необхідно почистити кульку. Оптичні мишки можна розбирати, адже туди потрапляє чимало бруду. Килимок для мишки потрібно промити милом і висушити.
4
Системний блок.Уборка системного блоку - саме відповідальне і складне заняття. Якщо ви ніколи не забиралися в системний блок, то краще нічого не чіпати або покликати знайомого спеціаліста.Прежде все необхідно почати з зняття однієї бокової стінки, тоді ви зможете дістатися до всіх нутрощів комп'ютер а. Озброївшись пилососом з щіткою, ретельно пройдіться по всіх куточках комп'ютер а. Для максимальної зручності ви можете зняти жорсткий диск, відео карту, звукову карту.После того як ви досягнете необхідної чистоти, збирайте все назад. Головне - нічого не переплутати.
Зверніть увагу
У кожного комп'ютера настає той момент, коли при його включенні ви чуєте гучне дзижчання. Не впадайте в паніку і не стукаєте по системному блоку, просто прийшла пора розкрити ту саму дзижчить коробочку і почистити комп'ютер від пилу. У системному блоці (велика коробочка з проводами) поступово накопичується пил, яка огортає шлейфи (проводу), радіатори і вентилятори.
Корисна порада
Комп'ютер необхідно чистити від пилу - бажано не рідше раз в півроку, залежно від рівня запиленості житлового приміщення в якому він знаходиться. Якщо Ваш комп'ютер ще на гарантії - то чистку краще справити в сервіс-центрі, якщо гарантія вже скінчилася - то можна почистити ПК самостійно, не вдаючись до допомоги кваліфікованих майстрів. У будь-якому випадку спочатку необхідно з'ясувати що гріється процесор або відеокарта, або інший компонент.
Ноутбук , як і звичайний комп'ютер, потребує періодичного чищення. Скупчившись всередині корпусу, пил забиває системні пристрої і може стати причиною нестабільної роботи ноутбука. Якщо ноутбук став частіше і сильніше шуміти, значить потрібно терміново чистити його.
Вам знадобиться
  • Ручний насос для надувних матраців або автомобільний насос для підкачки шин.
Інструкція
1
Побутовий пилосос, яким можна скористатися для чистки системного блоку стаціонарного комп'ютера, навряд чи допоможе позбутися від пилу в корпусі ноутбука. Тут потрібно засіб, чинне трохи інакше. Добре впорається із завданням ручний насос для надувних матраців або автомобільний насос для підкачки шин. В крайньому випадку, підійде велосипедний насос, але вам доведеться потрудитися! Ні в якому разі не використовуйте для чищення ноутбука компресор високого тиску - сильний потік повітря може пошкодити деталі комп'ютера.
2
Щоб почати чистку, обов'язково вимкніть ноутбук. Відкрийте його і продміть для початку клавіатуру. Зручно виконувати чистку удвох, коли одна людина качає насос, а другий направляє струмінь повітря. Закінчивши з клавіатурою, огляньте ноутбук і, виявивши вентиляційні отвори на корпусі, ретельно продміть їх все повітрям. Напевно ви здивуєтеся, скільки пилу таїлося в надрах вашого мобільного помічника. Завершіть чистку тоді, коли при попаданні струменя повітря всередину комп'ютера не виходитиме пил.
3
Тепер протріть ноутбук вологою серветкою для техніки, щоб прибрати пил, що потрапила на корпус і дисплей ноутбука. Можна включати його і насолоджуватися тишею і продуктивністю минулого профілактику комп'ютера.
Зверніть увагу
Кожен користувач, який працює на ноутбуці, рано чи пізно стикається з необхідністю профілактичної чистки ноутбука зсередини, і виникає питання: "як почистити ноутбук від пилу"? Адже забруднення в системі охолодження ноутбука призводять до її слабку роботу, а значить до перегріву і в кінцевому підсумку до поломки.
Корисна порада
Як очистити ноутбук від пилу самостійно? Ваш ноутбук по звуку став нагадувати реактивний літак, а радіатори працюють замість батареї центрального опалення? Це вірна ознака того, що пора провести всередині вашого помічника невелику прибирання. Багато користувачів використовують ганчірочки, ватки і зубні щітки, що б почистити материнку. Перші дві залишають мікроласкуткі, які можуть викликати коротке замикання, а щітка і зовсім здатна пошкодити доріжки.