Як в Excel захистити комірку. Як захистити дані в excel + валідація.

В додатку Microsoft Office Excel передбачена можливість захисту даних. Вона може поширюватися на книгу, лист, осередки, елементи управління. Щоб захистити комірку від змін або від введення в неї некоректних даних, необхідно звернутися до інструментів програми.
Інструкція
1
Для захисту осередку від введення неправильних даних виділіть потрібну вам комірку або певний діапазон. Перейдіть на вкладку «Дані». В розділі «Робота з даними» натисніть на кнопку «Перевірка даних». Відкриється нове діалогове вікно «Перевірка вводятьсязначень».
2
Зробіть активної вкладку "Параметри" і встановіть тип даних, який дозволений для введення в комірку , використовуючи список, що випадає в групі «Умова перевірки». Якщо необхідно, встановіть додаткові параметри, за якими будуть оцінюватися запроваджувані в комірку значення.
3
На вкладках «Повідомлення для введення» і «Повідомлення про помилку» ви можете ввести підказки, що дозволяють користувачам зрозуміти, в якому форматі дозволено додавати дані в комірки, і задати текст для оповіщення про некоректні дії. Після внесення всіх потрібних змін натисніть на кнопку ОК, щоб нові налаштування вступили в силу, вікно «Перевірка вводятьсязначень» закриється автоматично.
4
Щоб захистити від зміни осередки, виділіть потрібний вам діапазон і відкрийте вкладку «Головна». В розділі «Осередки» натисніть на кнопку «Формат». Інший варіант: клікніть правою кнопкою миші в виділених осередках і виберіть в контекстному меню пункт «Формат ячеек». Відкриється нове діалогове вікно.
5
Перейдіть в ньому на вкладку «Захист» та встановіть маркер в поле «Захищається ланка». Застосуйте нові налаштування, натиснувши на кнопку ОК. Захист комірок включиться тільки в тому випадку, якщо буде захищений весь аркуш.
6
Захист листа включається на вкладці «Рецензування». Перейдіть на неї і натисніть на кнопку «Захистити лист» в розділі «Зміни». З'явиться нове діалогове вікно. Встановіть маркери навпроти тих пунктів, які порахуєте потрібними.
7
Якщо необхідно, ведіть пароль в призначену для цього рядок і натисніть кнопку ОК. З'явиться додаткове вікно, підтвердіть в ньому тільки що введений пароль і натисніть на кнопку ОК. Після цього при спробі змінити комірку програма сповістить користувача про те, що вона захищена від змін.