Як витягнути скло.

Розбите скло являє для всіх мешканців будинку підвищену небезпеку. Щоб ліквідувати її, необхідно видалити скло відразу ж після його пошкодження. Правильне проведення цієї роботи дозволить вам уникнути поранень і травм.
Вам знадобиться
  • - покривало
  • - малярська стрічка
  • - шпатель
  • - ніж
  • - захисні окуляри
  • - рукавички
  • - грунтовка
  • - кисть
Інструкція
1
Акуратно приберіть розсипані осколки з підлоги і підвіконня. Ні в якому разі не збирайте скло руками, скористайтеся віником з совком або пилососом з пластиковим пилозбірником.
2
Приступаючи до видалення скла, розстеліть під вікном невелике покривало. Випадково випадні осколки будуть легко видалені струшуванням, і ризик поранитися ними буде зведений до мінімуму.
3
Якщо залишки скла в рамі знаходяться на рівні очей або вище, захистіть очі від випадкового потрапляння в них осколків. Для цього надіньте прозорі захисні окуляри. Працюйте в рукавичках.
4
Розбите скло повністю заклейте малярською стрічкою, це уникнете його розсипання при демонтажі. Особливо ретельно покрийте гострі кромки.
5
Акуратно витягніть цвяхи і приберіть штапик. Якщо цвяхи вбиті глибоко, і витягти їх не виходить, то скористайтеся жорстким шпателем або широким лезом від рубанка. Вставте його в щілину посередині і, обережно ударяючи молотком по площині леза, вибийте штапик. Не викидайте дерев'яні елементи - їх можна буде використовувати знову при монтажі нового скла.
6
Обережно натисніть на скло із зворотного боку. Підбийте його ручкою молотка, якщо воно не піддалося відразу. Для вивільнення скла із силіконового герметика прорежьте його шар по периметру ножем-різаком.
7
Почніть виймати скло, потягнувши за незакріплені великі фрагменти. Видаливши їх, починайте витягати всі дрібні шматочки.
8
Очистіть за допомогою стамески або шпателя стару замазку. Видаліть застряглі осколки по всьому фальцу, піддягаючи їх викруткою, ножем або виймаючи пінцетом. Намагайтеся при цьому не пошкоджувати деревину.
9
Цвяхи, випадково залишилися від штапика, видаліть плоскогубцями. Обмітаючи поверхню пензлем, змахуючи залишки скла і пил. Оголилася деревину покрийте грунтовкою, призначеної для обробки дерев'яних поверхонь.