Як вигнати повітря з системи опалення.

Пробки, що утворюються в системі опалення через попадання повітря, перешкоджають її ефективній роботі і не дозволяють радіаторів повноцінно прогріватися і працювати в повну потужність. Повітряні зазори в трубах опалення сприяють виникненню корозії і ведуть до їх руйнування. Тому необхідно вигнати повітря з системи опалення перш, ніж вводити її в експлуатацію після перерви в роботі.
Вам знадобиться
  • - Ключ для штока воздухосборного клапана;
  • - шматок дроту 10 см;
  • - відро для збору води.
Інструкція
1
Увімкніть систему опалення і перевірте радіатори, розташовані у верхніх приміщеннях. Якщо їх температура нижче, ніж у розташованих нижче, то, швидше за все, в трубі або радіаторі утворилася повітряна пробка. Знайти пробку можна, легко простукали молотком труби і опалювальні прилади, - звук в цих місцях буде більш дзвінкий і сильний. Вам необхідно буде стравити повітря з системи .
2
Перед усуненням несправності вимкніть циркуляційний насос і бойлер. Підніміться і огляньте радіатори. У верхній частині знайдіть спускний вентиль, їх зазвичай спеціально встановлюють для видалення повітря. Відкрийте його, стравити повітря, поки з системи не буде виставлена вода.
3
В радіаторі може бути встановлений і клапан, який ви впізнали за штоку квадратного перетину в центрі заглушки, що має круглу форму. Якщо ключа під такий шток немає, придбайте його в господарському магазині. Підставте ємність під клапан і поверніть шток на кут близько 45 градусів.
4
Якщо з вентиля сочиться вода, запасіться ганчірками, щоб не затопити підлогу. Виходить з клапана повітря справить легкий шиплячий або потріскує звук, це цілком допустимо. Дочекайтеся, поки шипіння повітря не припиниться і не потече вода, відразу ж перекрийте клапан, але не перетягуйте його дуже сильно.
5
Спускний клапан може засмітитися. Якщо розширювальний бак, встановлений на горищі, повний, але ні вода, ні повітря не виходять, то вентиль може бути забитий фарбою або окалиною. У цьому випадку закрийте обидва вентилі, які знаходяться на кожному краю радіатора, і виверніть гвинт, розташований в середині спускного вентиля.
6
Його отвір прочистите шматком дроту або разогнутой канцелярською скріпкою і промийте отвір водою, відкривши один з вентилів. Закрийте вентиль радіатора, повернувши гвинт від клапана на місце.
7
Відкривши крайні вентилі, спробуйте ще стравити повітря з системи спусковим клапаном.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lzOJT6Sf22Y
Корисна порада
Повітряні пробки можуть мати блукаючий характер. Такі несправності виникають, якщо рівень труб не горизонтальний або воздухосборние пристрої мають недоліки конструкції. Встановіть в місцях можливого скупчення повітря і в місцях перегинів трубопроводу додаткові воздухоспускних вентилі.