Як швидше запам'ятати вірш.

Знайомство з поезією є невід'ємною частиною освіти. Школярам і студентам деяких факультетів за роки навчання доводиться заучувати безліч творів, написаних у віршованій формі. Як полегшити та прискорити процес запам'ятовування такого матеріалу?
Інструкція
1
продекламують твір з листа від початку до кінця, щоб познайомитися з його змістом, відчути розмір і ритм вірша.
2
Читаючи твір вдруге, з кожним рядком подумки створюйте візуальні образи, відповідні змісту. При цьому стежте, щоб вони були не розрізненими, а пов'язаними між собою, випливають один з іншого. Для зручності уявіть, що по вірша, як за сценарієм, потрібно зняти фільм. Його вам і потрібно придумати.
3
Тепер приступайте до заучування кожного чотиривірші. Почніть з першого. Перечитайте його, вдумуючись в сенс кожного слова і намагаючись зробити сцену з уявного фільму максимально яскравою. Закрийте очі і відтворіть візуальний фрагмент, відповідний уривку, попутно згадуючи, які фрази описують зорові образи. Розплющивши очі, звіртеся з текстом вірша. Як правило, після двох повторень чотиривірш можна вважати вченням.
4
Після того як пройдетеся таким чином по кожному чотиривіршу, приступайте до «монтажу» свого уявного фільму. На цьому етапі потрібно зв'язати маленькі завчені частинки воєдино. Пробіжіть очима за твором, запам'ятовуючи розташування чотиривіршів. Тепер постарайтеся відтворити весь вірш на пам'ять, підглядаючи в текст, коли забули або не впевнені. Після двох-трьох повторень, швидше за все, ви будете знати вірш на зубок.
5
Перед сном не полінуйтеся перечитати й переказати вірш знову. Також повторіть його і на ранок. Якщо весь текст згадався безпомилково, можете себе привітати. Якщо помітили, що якийсь фрагмент не бажає відкладатися в пам'яті, підберіть інші уявні сцени для його візуалізації. Крім того, попрацюйте над образами-зв'язками між важкою і попередньої їй рядком, щоб завдяки асоціативного мислення слова в потрібний момент спливали в пам'яті самі.
Зверніть увагу
Учні свято вірять, що текст вірша, захований на ніч під подушку, сприяє кращому запам'ятовуванню.
Корисна порада
Намагайтеся чесно запам'ятовувати вірші і не користуватися шпаргалками. Чим більше будете тренувати пам'ять заучування віршів, тим простіше це буде вам даватися.
Вам потрібно вивчити вірш. Напевно ви не раз стикалися з цією проблемою: у школі, в інституті, при підготовці до свята. Іноді чотиривірші відкладаються в голові без зусиль, як ніби займають своє законне місце. Але часом заучування цілком милого віршика перетворюється в пекельне страждання. Як же бути? Як перетворити процес запам'ятовування з борошна в задоволення?
Інструкція
1
Отже, у ваших руках відкрита книга з незнайомим творінням. Для початку прочитаємо вірш повністю і бажано вголос. Прочитали? Читайте ще раз, але вже повільно й уважно.
2
Тепер відкладіть книгу і спробуйте осмислити прочитане. Спробуйте уявити сюжет, так би мовити відчути. Якщо мова йде про негоду, відчуйте пронизливий до кісток вітер, важкі і холодні краплі дощу. ...
3
Заново перечитайте текст. Спробуйте вибудувати асоціацію між словами і реченнями. Читайте вголос, з виразом, жестикулюйте, не соромтеся висловити своє ставлення до твору.
4
Перепишіть текст від руки, ретельно промовляючи слова в процесі написання, і продовжуйте заучування вірша тільки за своїм рукописному примірнику. Ще, як варіант наговорите текст на диктофон і прослухайте його кілька разів. Все це дозволити підключити інші види пам'яті.
5
Вивчайте вірш «циклами». Прочитайте кілька разів першу сходинку. Повторіть її не дивлячись, на текст. Тепер таким же чином другу. З'єднайте їх разом і повторіть НЕ підглядаючи. Потім третю. Таким чином, заучувати весь текст. Можливо, вам буде зручніше повторювати відразу по дві строчки або запам'ятовувати цілими чотиривіршами, тут все індивідуально.
6
А ось ще одна цікава методика запам'ятовування застосовна саме до віршів. Вірш це своєрідний ритм, а ритм це музика. Спробуйте «покласти» слова на яку-небудь підходящу мелодію і ... співайте! Для багатьох цей спосіб є досить ефективним.
Корисна порада
Як відомо, активність головного мозку неоднакова протягом доби. Знайдіть свій біоритм! Якщо займатися розумовою працею під час найбільшої активності мозку процес піде в рази швидше. Якщо дозволяє час, не варто зубрити вірш до нервового зриву. Почніть заучування за кілька днів. Читайте вірш періодично, протягом дня. Вченими було помічено, що інформація, засвоєна нами перед сном, запам'ятовується набагато якісніше. Мозок під час сну осмислює все, що відбулося за день, приділяючи більше уваги подіям, отриманим перед сном. Ви будете здивовані, коли вранці впевнено перекаже прочитане кілька разів перед сном вірш!