Як написати побутову характеристику на людину. написати суспільну характеристику.

Написати побутову характеристику на людини може знадобитися, коли йдеться про кримінальне переслідування, і ступінь покарання залежить від того, як людина поводиться в соціумі. Іноді такий документ можуть запросити органи опіки, які приймають рішення про усиновлення. Якщо зразок характеристики вам не надали, то доведеться писати текст самому.
Інструкція
1
Текст характеристики пишеться від імені сусідів. Тому вам необхідно буде зібрати під нею підписи як мінімум трьох осіб. Обійдіть попередньо всіх, хто може підписатися під цим документом, зберіть відомості про те, в яких квартирах вони проживають, запишіть їх паспортні дані.
2
Візьміть чистий аркуш паперу стандартного формату і ручку з чорною або синьою пастою. При написанні передбачте поля, щоб документ можна було підшити до справи - відставте зліва поле шириною не менше 2-2,5 см, а зверху, справа і знизу - по 1,5 см.
3
Зверху напишіть заголовну частину і розташуйте її посередині. Це слово «Характеристика» і на кого вона надана. Ім'я та по батькові напишіть повністю. В адресній частині знову напишіть прізвище, ініціали та вкажіть, за якою адресою проживає людина, з якого року.
4
Основний текст побутової характеристики почніть стандартною фразою: «Ми, що нижче підписалися» і перерахуйте прізвища та ініціали тих, хто ставитиме підпис під документом. Потім перерахуйте, яким чином характеризується людина сусідами: наскільки він ввічливий і спокійний в спілкуванні, що відомо про нього як про сім'янина. Відзначте, чи був він помічений в стані алкогольного сп'яніння і в порушенні житлового. Обов'язково згадайте, чи брав жилець участь у вирішенні спільних питань, в благоустрої території будинку, її озелененні.
5
В тому випадку, якщо характеристика готується до суду для прийняття рішення про умовно-дострокове звільнення, то висловіть думку, чи здатна сім'я допомогти людині виправитися, надати йому душевну підтримку.
6
В останньому абзаці напишіть, до якого органу дана характеристика. Під текстом проставте підписи сусідів в тому порядку, як вони були згадані в тексті. Кожну підпис постачите розшифровкою із зазначенням номера квартири або адреси проживання. Обійдіть сусідів і попросіть їх розписатися. Завізує текст у дільничного інспектора поліції і завірте його печаткою ЖЕКу або ТСЖ.