Як вирішувати завдання з неправильними дробами.

Дроби - це математична форма запису простого раціонального числа. Вона являє собою число, яке складається з однієї або декількох часток одиниці, може бути як в десятковому, так і в звичайному вигляді. Сьогодні операції з перетворення дробів мають величезне значення не тільки в математиці, але і в інших галузях знань.
Інструкція
1
Як правило, більшість звичайних дробів бувають неправильними, і в такому випадку вони вимагають певних дій з боку того, хто вирішує приклади і завдання з даною дробом.
2
Візьміть підручник зі своїм завданням. Уважно ознайомтеся з умовою, прочитавши його кілька разів, і перейдіть до рішення. Подивіться, які дроби маються на розв'язуваних вами діях. Це можуть бути неправильні, правильні чи десяткові дроби. Переведіть правильні дроби в неправильні, але при цьому пам'ятайте, що для запису відповіді всі дії доведеться виконати назад, перетворивши вже неправильну дріб в правильну. У неправильного дробу число над дробової рисою (чисельник) завжди більше числа під рискою - знаменника. Для того щоб зробити переклад з правильного дробу в неправильну необхідно виконати наступні кроки.
3
Помножте знаменник на ціле число і додайте до отриманого результату чисельник. Наприклад, якщо дріб виду 2 цілих 7/9, необхідно 9 помножити на 2 і потім до 18 додати 7 - кінцевим результатом буде 25/9.
4
Проведіть всі необхідні дії по своєму завданню (додавання, віднімання, ділення, множення), використовуючи перетворені дробі.Возьміте свою відповідь, його необхідно буде представити в звичайного дробу. Для цього розділіть чисельник на знаменник. Наприклад, якщо необхідно перевести число 25/9 в правильну дріб, розділіть 25 на 9. Так як 25 на 9 без остачі не ділиться, у відповіді виходить 2 цілих і сім (чисельник) дев'ятий (знаменник). Тепер отримана правильна дріб, де чисельник більше знаменника і є ціла частина.
5
Запишіть відповідь завдання правильної дробом. Проведіть перевірку своїм діям, у разі якщо її вимагає зробити умова завдання або викладач.