Як на Delphi написати програму.

Мова програмування Delphi має багатомільйонну армію шанувальників. В число його безсумнівних переваг входить простота і наочність, навчитися азам програмування на ньому може навіть новачок. Щоб написати програму на Delphi, необхідно вміти працювати з середовищем програмування Borland Delphi і знати основні правила створення додатків.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті і скачайте середу програмування Borland Delphi. Встановіть її на комп'ютер, запустіть. У вікні, програми ви побачите заготовку майбутнього інтерфейсу - віконце з ім'ям Fоrm1. Змініть назву на потрібне вам, клацнувши заголовок вікна і вписавши потрібний текст в стовпці зліва, в поле Caption.
2
У верхній частині вікна програми знаходиться палітра компонентів. У ній є всі необхідні елементи для створення практично будь-якої програми. Ви можете просто перетягувати їх мишкою на форму. Наприклад, перетягніть кнопку і розмістіть її в потрібному місці. Змініть її назва точно так само, як ви вже змінювали назву форми.
3
Якщо ви створюєте текстовий редактор, аналог «Блокнота», вам знадобиться поле для введення тексту. Знайдіть на палітрі компонентів елемент Memo або RichEdit і перетягніть його на форму. Додайте в потрібному місці, розтягніть до необхідних розмірів. Додайте на форму потрібні кнопки. Меню ви створите за допомогою компонента MainMenu.
4
Для відкриття файлів і зберегти вам будуть потрібні компоненти OpenDialog і SaveDialog. Контекстне меню ви зможете викликати за допомогою компонента PopupMenu. Компонент FontDialog дозволить вибирати потрібний шрифт. Значки п'яти останніх компонентів розмістіть в будь-якій частині форми, в готовій програмі вони не будуть видні.
5
У вас є заготівля майбутнього текстового редактора, але її компоненти потребують в налаштуванні. Зокрема, треба вписати елементи меню і прописати для них обробники подій. Необхідно вписати і рядка коду, обробні натискання кнопок. Клікніть будь-яку кнопку на формі двічі мишкою, відкриється вікно коду.
6
Саме тепер ви і починаєте по-справжньому вчитися програмуванню. Вам треба вписати потрібні рядки коду. Подивіться ось цей приклад: http://drug.xan.su/?p=61. Користуючись ним, ви зможете створити простий текстовий редактор.
7
Готову програму необхідно відкомпілювати, щоб отримати здійсненний файл. Про те, як в Delphi виконується компіляція, ви можете подивитися тут: http://www.kurslab.ru/lesson1.html. В компіляції є свої тонкощі, зокрема, щоб програма працювала не тільки на вашому комп'ютері, але і на інших, необхідно виконати деякі настройки.
8
Відкрийте меню Project - Options. Зніміть галочки з Use dynamic RTL у властивостях Linker і з Build with runtime packages у властивостях Packages.
9
При самостійному написанні програми дуже важливо скласти правильний алгоритм її роботи. Не шкодуйте на це часу, адже чим ретельніше ви пропишете алгоритм, тим легше вам буде переводити його в код і тим краще буде ваша програма. У коді обов'язково робіть коментарі. Без них ви вже через пару місяців насилу зможете розібратися у власному коді. Коментарі при компіляції видаляються, тому ніяк не впливають на розмір програми.
10
Ретельно тестируйте готову програму на можливі помилки. Катуйте її всіма можливими способами: виконуйте непередбачувані операції, змінюйте розмір вікна і т.д. Правильно налаштована програма не дасть змінити розмір вікна, якщо це не передбачено, не видасть помилку у відповідь на некоректну дію. В останньому випадку спрацьовують обробники помилок.
Корисна порада
Завжди враховуйте в коді нештатні ситуації, щоб програма знала, як їй вчинити. Якщо програма у відповідь на якісь дії аварійно завершується з появою повідомлення про неприпустимою помилку, це явна ознака помилки програміста.
Делфі є одним з найбільш поширених мов програмування. Однак у новачків, тільки початківців знайомство з Делфі , виникає питання про те, як все ж написати і запустити програму на цьому зручному і практичному мовою.
Вам знадобиться
  • Встановлений пакет Delfi.
Інструкція
1
Делфі відрізняється, насамперед, тим, що для нього немає необхідності завантажувати додаткові пакети програм для написання та компіляції. Компілятор йде в комплекті разом з самим пакетом мови програмування, що полегшує роботу з цим язиком.Чтоби написати програму, необхідно запустити компілятор Делфі . При запуску автоматично створюється новий проект, з яким і треба працювати. Для створення нового проекту завжди можна скористатися відповідним пунктом меню (File - New - Application).
2
Далі потрібно створити необхідний компонент на формі, яка відображається після створення додатку. Для цього потрібно вибрати необхідний пункт в палітрі компонентів і після цього вибрати потрібне місце форми і розмір, розтягуючи лівої клавішею миші прямокутну область. Щоб створити кілька компонентів відразу, вибір в палітрі слід здійснювати із затиснутою клавішею Shift.
3
Далі потрібно створити обробник для компонента. Потрібний компонент вибирається на формі, потім необхідно перейти на вкладку «Події» («Events») інспектора об'єктів. Потім потрібно зробити подвійний клік на імені події, після чого створиться потрібний метод з шаблону.
4
Далі для запуску програми достатньо натиснути кнопку F9, або Run на панелі інструментів.
Зверніть увагу
скомпілювати програма в середовищі Делфі має дозвіл «* .exe», в той час як самі модулі мають розширення «* .pas», а файл форми - «* .dcu».
Корисна порада
Для більш досконального вивчення середовища програмування Делфі слід ознайомитися з спеціалізованою літературою. Це допоможе поліпшити якість написання програм і їх функціональність.