Як на Linux встановити Windows.

Установка декількох різних операційних систем дозволяє істотно розширити можливості персонального комп'ютера. Щоб мати можливість почергово запускати потрібну систему, необхідно правильно виконати установку цих ОС.
Вам знадобиться
  • - Live CD Ubuntu;
  • - інсталяційний диск Windows;
  • - Grub4Dos.
Інструкція
1
Якщо у вас є можливість встановити Windows і Linux на різні жорсткі диски, краще скористайтеся ним. Це позбавить вас від усіх проблем, пов'язаних з несумісністю різних систем. На жаль, не завжди є можливість використовувати відразу декілька жорстких дисків.
2
Для установки системи Windows на вінчестер, де вже є Linux, необхідно правильно підготувати новий розділ. Використовуйте для цього програму Gnome Partition Editor. Вона входить в комплект більшості Live CD з системами сімейства Linux.
3
Виконайте завантаження комп'ютера з зазначеного диска. Відкрийте меню System і виберіть програму Gnome Partition Editor. Клікніть правою кнопкою миші по графічному зображенню того локального диска, який буде розділений на елементи.
4
У спадаючому меню виберіть пункт Resize/Move. Зменшіть розмір робочого розділу на кілька Гб. Натисніть кнопки Resize і Apply. У підсумку ви отримаєте нерозмічену область на жорсткому диску.
5
Завершіть роботу з програмою Gnome Partition Editor. Перезавантажте комп'ютер, попередньо вставивши в привід інсталяційний диск Windows. Виконайте інсталяцію операційної системи звичайним способом.
6
Коли програма установки дійде до меню вибору дисків, вкажіть недавно створений розділ. Обов'язково відформатуйте його в FAT32 або NTFS. Після завершення інсталяції системи Windows, саме вона буде завантажуватися спочатку.
7
Знову вставте в привід Live CD для Linux. Відкрийте утиліту Gnome Partition Editor. Клікніть правою кнопкою миші по розділу, на якому встановлена Windows. Виберіть підміню Manage flags. Зніміть галочку з пункту Boot.
8
Створіть Мультизавантажувальний меню, використовуючи можливості утиліти Grub4Dos. Це позбавить вас від постійного запуску з Live CD і перемикання завантажувального розділу.